استرالیا قابلیت الکتروکاردیوگرام ECG اپل واچ را تصویب نمود

استرالیا قابلیت الکتروکاردیوگرام ECG اپل واچ را تصویب نمود

وزارت بهداشت استرالیا به طور رسمی استفاده از قابلیت ECG را در اپل واچ تصویب نمود و به این معنی است که کلیه کاربران در آن منطقه به زودی شاهد فعال شدن این ویژگی در اپل واچ های خود می شوند.

در پی تصویب اخیر مربوط به نوتیفیکیشن ریتم ناهماهنگ قلب اپل واچ قانون گذارن محلی از حالا قابلیت ECG را نیز در استرالیا تصویب نمودند. اپلیکیشن ECG نرم‌افزاری است که فقط برای مقاصد پزشکی بروی موبایل نصب می شود و فقط قابلیت استفاده  با اپل واچ را دارد و می‌تواند نوار قلبی الکتروکاردیوگرام را تولید، ضبط، ذخیره و داده های آن را به هنگام لزوم منتقل کند.

درست همانند یک الکتروکاردیوگرام فیزیکی اپلیکیشن ECG قادر است که وجود فیبریلاسیون شریانی (AF) را تشخیص داده و همینطور ریتم های سینوسی را در روی در شکل موج های طبقه‌بندی شده نشان دهد.

اپلیکیشن ECG برای کاربرانی که از سایر بیماری های قلبی مانند آریتمی های مختلف شناخته شده رنج می برند پیشنهاد نمی شود و بنا به گفته مدارک موجود در مورد استفاده از این اپلیکیشن برای مقاصد اطلاعاتی استفاده می شود.

بنا به آنچه که گفته شده است داده هایی که بر روی این  اپ نشان داده می شود فقط برای مقاصد اطلاعاتی بوده و کاربران نباید هرگز این داده ها را توسط خود تفسیر و ترجمه کنند و همین طور نباید آنها را به کلینیک های خود به عنوان یک مدرک نشان دهند، بدون آنکه با یک متخصص بهداشت معتبر مشورت کرده باشند.

از زمانی که اپل برای اولین بار در اپل واچ قابلیت ECG را معرفی نمود که در همان موقع نیز به تصویب وزارت بهداشت آمریکا رسید. این ویژگی نیز اخیراً به روز رسانی شده است و کلیه متخصصان و عوامل اجرایی بهداشت در سراسر جهان آن را تصویب نمودند.

قابلیت ECG به اپل واچ های سری ۴ و بعد از آن نیاز دارد اما کاربران برای دریافت نوتیفیکیشن های ریتم نامرتب قلبی یا نامنظم قلبی خرید باید سیستم‌عامل watchOS ۵.۱.۲ یا جدیدتر را داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.