از مک بوک پرو جدید ۱۳ اینچی چه انتظاراتی داریم

از مک بوک پرو جدید ۱۳ اینچی چه انتظاراتی داریم

اپل قرار است مطابق با رسم هر ساله مدل های مک بوک روی خود را  در سال ۲۰۲۲ نیز به روز رسانی کند و بر اساس انتظارها پیش بینی می شود که اپل یک مدل مک بوک پرو ۱۳ اینچی و مدل های مک بوک پروی ۱۴ و ۱۶ اینچی با خصوصیات پیشرفته تر را به بازار ارائه کند. شایعات پیشنهاد می‌کنند که این مدل ۱۳ اینچی در ماه بهار رونمایی خواهد شد، اما هنوز در ارتباط با مدلهای با نمایشگرهای بزرگتر چند تا اطلاعات دقیقی در ارتباط با زمان رونمایی آن ها نیست.

از لحاظ طراحی شایعات این طور پیش بینی می کنند که این مک بوک پرو ۱۳ اینچی چندان تغییراتی نسبت به نسل قبلی خود نخواهند داشت و همچنان از همان بدنه با تاچ بار استفاده خواهند کرد. اما این همان خصوصیتی است که در مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی حذف گردیده است. البته این را نیز باید یادآور شد که مدل‌های ۱۳ اینچی دارای نمایشگر های پیشرفته ای مینی ال ای دی  نخواهند بود و انتظار نداریم که تکنولوژی های پیشرفته پروموشن با قابلیت نرخ توسعه ۱۲۰ را حمایت کنند.

بنابراین صرف نظر از طراحی باید گفت که از لحاظ چیپ های به کار رفته در این مدل ها به روزرسانی عمده ای صورت خواهد گرفت.

چیپ های M2

گزارش ها همگی حاکی از این هستند که چیپ های نسل بعدی اپل سیلیکون به نام M2 در این مدل ها به کار خواهد رفت که دارای ۸ هسته cpu مانند چیپ های  M1 بوده اما از لحاظ سرعت و کارایی در آنها بهبود رسانی‌ها عمده ای صورت گرفته است. از لحاظ قابلیت های گرافیکی این چیپ ها دارای هسته های گرافیکی بیشتری هستند و پیش‌بینی می‌شود بین ۹ تا ۱۰ هسته در این چیپ ها ها بکار رود که نسبت به چیپ های M1 که دارای ۷ و ۸ هستند از قابلیت گرافیکی بیشتری بهره خواهند برد.

چیپ های M2 به طور آشکار از قدرت و عملکرد چیپ های پیشرفته M1 Pro و M1 Max برخوردار نخواهند بود،  اما به نظر می رسد که در چیپ های نسل بعدی  M2 Pro و M2 Max شاهد افزایش عملکرد در این سری از چیپ ها نیز  باشیم. از لحاظ زمان رونمایی بر اساس شایعات پیش‌بینی می‌شود که با بر اساس آنچه که دیجی تایمز اعلام نموده است مک‌بوک پروهای ۱۳ اینچی در طی مراسم بهاره اپل که قرار است در روز سه‌شنبه ۸ مارس برگزار شود معرفی خواهند شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.