ارسال کامپیوترهای اپل مک نسبت کوارتر اول سال قبل ۱۱۰ درصد افزایش داشته است

ارسال کامپیوترهای اپل مک نسبت کوارتر اول سال قبل ۱۱۰ درصد افزایش داشته است

کامپیوترهای مک اپل هم چنان در حال تجربه رشد فزاینده ای در زمینه تقاضا می باشند به طوری که در کوارتر اول ۲۰۲۱ اپل توانسته است تقریباً بیش از دو برابر سال قبل کامپیوترهای مک خود را بفروشد.

این شرکت غول پیکر کوپرتینو حدوداً ۶.۷ میلیون مک را در کوارتر اول ۲۰۲۱ فروخته است که ۳.۱ میلیون واحد بیشتر از کوارتر اول سال ۲۰۲۰ می باشد. اینها داده هایی است که حاصل از شرکت تحقیقاتی آماری آی دی سی به دست آمده است. این افزایش معرف صد و یازده و نیم درصد رشد سالانه می باشد. درصد سهام بازار اپل نیز در همین پریود از ۵.۸ درصد به ۸ درصد افزایش داشته است.

در این مورد اپل در مقام چهارم پرفروش‌ترین سازندگان کامپیوترهای pc بعد از لنوو، HP و Dell قرار می گیرد. این در حالی است که هیچ کدام از آن شرکت ها چنین رشدی را نسبت به سال قبل تجربه نکردند. تمام بازار پی سی در کوارتر اول سال ۲۰۲۱ به رشد تقاضا و افزایش فروش خود ادامه داد که در این مورد بازار جهانی بیش از ۵۵ درصد رشد سالانه را در زمینه کامپیوترهای رومیزی نوت بوک و ورک استیشن ها تجربه کرده است.

بر اساس داده‌های شرکت آی دی سی میزان رشد تا حد زیادی مربوط به کمبودهایی است که در کوارتر اول ۲۰۲۱ در اولین مراحل پندمیک به وجود آمده بود. این در حالی ست که تقاضا برای خرید کامپیوترهای pc همچنان بالا باقی ماند و عدم وجود کمبودها در کوارتر اول سال اخیر نیز باعث شد که تمام برندها بتوانند رشد قابل ملاحظه ای را در فروش خود تجربه کنند.

از طرف دیگر گزارشات اخیر نشان می داد که بالا بودن مقدار تقاضا سبب کمبود های بسیار وسیع در زمینه قطعات کلیدی گوشی های همراه و همینطور کامپیوترهای pc شده است. قطعاتی مانند مواد به کار رفته در پردازشگرها و همینطور صفحه‌های نمایش از جمله این موارد به شمار می روند که بر اساس گزارشات این کمبود مواد اولیه تا اواسط سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد یافت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *