ارسال جهانی گوشی‌های همراه ۲۷ درصد افزایش یافته است و اپل مقام دوم را در بازار جهانی دارد

ارسال جهانی گوشی‌های همراه ۲۷ درصد افزایش یافته است و اپل مقام دوم را در بازار جهانی دارد

بر اساس تحقیقات انجام شده از ارسال و ردیابی محموله ها مشخص شده است که ارسال گوشی‌های همراه در سطح جهان نسبت به سال قبل ۲۷ درصد افزایش داشته است، و اپل به خصوص گوشی همراه آن یعنی آیفون ۴۱% روشن نشان می دهد.

بر اساس این داده ها در حدود ۳۴۷ میلیون واحد گوشی همراه در کوارتر اول ۲۰۲۱ ارسال شده است. این مطلبی است که بر اساس شرکت تجزیه داده های شرکت کانالیست بدست آمده است. در این مورد اپل با ارسال ۵۲ میلیون واحد، ۱۵ درصد از کل این رقم را از آن خود کرده است که نسبت به سال قبل ۱۴ درصد افزایش سهم بازار را برای این شرکت به همراه داشته است.

اگرچه در این گزارش به شرح ارسال هر یک از مدل ها به طور جداگانه نمی پردازد، اما آنچه که مسلم است مدل آیفون ۱۲ مینی اپل در این مورد چندان موفق نبوده است. بر اساس داده‌های موجود آیفون ۱۲ نیز در زیر حد انتظارات به فروش رفته است. اما تقاضای قوی برای مدل های آیفون ۱۲ توانسته است که این ضعف را جبران کند و همینطور برخی از مدل‌های آیفون ۱۱ نیز همچنان از تقاضای بسیار خوبی برخوردار هستند که باعث شدند که سهم اپل در فروش جهانی همچنان بالا باقی بماند.

در این مورد سامسونگ با ارسال ۷۶ میلیون واحد، ۲۲ درصد از این رقم را به دست آورد که مقام اول را در سهم بازار جهانی از آن خود کرده است. اما در این مورد باید گفت که شرکتی که بیش از سایر برندها رشد داشته است شرکت شیائومی می باشد. با این که تنها یک دهه از عمر این شرکت می گذرد این شرکت توانسته است که با ارسال ۴۹ میلیون گوشی در کوارتر اول ۲۰۲۱، ۶۲ درصد رشد نسبت به سال قبل به دست بیاورد و مقام سوم را در میان گوشی‌های معروف جهانی داشته باشد. برندهای بعدی در این لیست  اپو و ویوو هستند که مقام های چهارم و پنجم را به ترتیب از آن خود کردند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *