ارسال آیپد علیرغم وجود برخی کمبودها در تهیه چیپ همچنان ثابت باقی خواهد ماند

ارسال آیپد علیرغم وجود برخی کمبودها در تهیه چیپ همچنان ثابت باقی خواهد ماند

ارسال آیپد اپل انتظار می رود که در کوارتر دوم سال جاری همچنان ثابت باقی بماند علی رغم وجود کمبود های سراسری که در ارتباط با تهیه چیپ در حال حاضر وجود دارد. این گزارشی است که به تازگی بر اساس منابع متصل به تامین کننده های اپل ارائه شده است.

بر این اساس به دلیل بحران سلامتی جهانی و همینطور بسته شدن یکی از مراکز اصلی تولید کننده چیپ در آستین تگزاس به دلایل زیست محیطی انتظار کمبود چیپ در در ماههای آینده ممکن است باعث شود که در ارسال برخی از محصولات به خصوص محصولات اپل تاخیراتی مشاهده شود و این باعث خواهد شد که کارخانجات تولید کننده چیپ به دلیل تقاضای بالا نتوانند به اندازه ای که باید چیپ ها را به موقع برای ساخت محصولات نهایی آماده کنند.

ممکن است باعث شود که در ماه های پیش رو افزایش محسوسی در زمینه قیمت چیپ ها از طرف تامین کنندگان و سازندگان این قطعات اعمال شود. اما آنچه که مسلم است تا به حال کمبود چیب چندان اثر قابل توجهی بر روی بازار تبلت نداشته است و همچنین مطابق با الگوهای فصل این محصول فروش بالا و تقاضای بالایی را به همراه دارد.

بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده، ارسال جهانی تبلت در کوارتر اول ۲۰۲۱ به مقدار ۳۵ میلیون واحد رسید که نسبت به کوارتر قبلی خود ۲۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد اما نسبت به کوارتر اول ۲۰۲۰، ۴۵ درصد رشد را ارائه می کند. به هر حال به بازار آمدن مدل های آیپد پرو به اپل کمک خواهد کرد که بتواند از کاهش تامین احتمالی در زمینه ارسال قطعات جلوگیری کند. از طرف دیگر این کمبود چیپ می تواند سایر سازندگان اصلی تبلت در سراسر جهان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

علی رغم آنکه به نظر نمی رسد اپل در کوارتر دوم از کمبود چیپ آسیب ببیند اما گزارشی که توسط بلومبرگ ارائه شده است نشان می‌دهد که آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی ممکن است در کوارتر دوم ۲۰۲۱ به دلیل وجود برخی مشکلات بخصوص صفحه نمایش مینی ال ای دی به کار رفته در این وسیله دچار برخی تأخیرات شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.