ارتقا به macOS Big Sur می تواند در صورت ظرفیت ناکافی هارد به از دست رفتن اطلاعات و داده ها منجر شود

ارتقا به macOS Big Sur می تواند در صورت ظرفیت ناکافی هارد به از دست رفتن اطلاعات و داده ها منجر شود

شواهد جدید نشان می دهند که نرم افزار های نصب کننده یا اینستالر macOS Big Sur اپل که به کاربران برای ارتقاء از سیستم های عامل قدیمی تر کمک می کند تا به سیستم جدید بروز رسانی شوند، در صورت فضای ناکافی هارد درایو می تواند به توقف روند نصب و همین‌طور از دست رفتن داده‌های موجود بیانجامد.

بر اساس گزارش Mr. Macintosh این مشکل هم اکنون در اینستالرهای Big Sur مشاهده شده است و می‌تواند تمام سیستم‌های عامل macOS 11 را که در ماه نوامبر منتشر شد را شامل شود. این مشکل از آنجا ناشی می‌شود که اینستالر های اپل برای چک نمودن فضای کافی هارد درایو دچار مشکل شده و بدون تایید نهایی به روند نصب ادامه داده تا اینکه تمام ظرفیت پر می شود که در نتیجه این اشکال می تواند به یک لوپ در روند نصب منجر شود.

در حین روند بازیابی از طریق بوت نیز پیام پاپ آپ به صورت An error occurred preparing the software update در روی صفحه نمایش داده می شود و در نهایت نشان می دهد که فضای کافی در روی دیسک برای استارتاپ وجود ندارد.

لازم به ذکر است که کامپیوترهای مک باید حداقل از ۳۵.۹ گیگابایت فضای کافی برخوردار بوده که بتوانند روند ارتقاء به سیستم Big Sur را به پایان برسانند و در این مورد کاربران باید بدانند که این مقدار فضای کافی شامل فضای اشغال شده توسط اینستالر که ۱۳ مگابایت است نمی باشد.

بر اساس گزارش این منبع خبری از هر کامپیوتر مک که با Big Sur سازگار باشد و سیستم بروز رسانی شده macOS Big Sur را دانلود کرده باشد می تواند دچار این مشکل شود. با انجام تست تایید شد که این مشکل در هر دو سیستم های عامل macOS Big Sur 11.2 و نسخه بتای ۱۱.۳ وجود دارد و احتمالاً در سیستم macOS Big Sur 11.1 نیز می توان انتظار آن را داشت.

در این مورد کاربران باید بدانند که توقف روند نصب در این مورد حداقل آسیبی است که می‌تواند آن‌ها را تهدید کند چرا که متعاقباً آنها بعد از این مشکل در روند نصب، می توانند داده های موجود در سیستم کنونی خود را از دست بدهند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *