اداره گمرک ایالات متحده هفت میلیون دلار ایرپاد های تقلبی را در Cincinnati ضبط نمود

اداره گمرک ایالات متحده هفت میلیون دلار ایرپاد های تقلبی را در Cincinnati ضبط نمود

ماموران محافظتی مرزها و اداره گمرک ایالات متحده بیش از ۳۶ هزار جفت ایرپاد تقلبی را در هنگام بازرسی کالاها در سینسیناتی دستگیر نمودند.

بر اساس گزارشات این محموله از چین ارسال شده و اگر این کالاها اصل بودند به ارزش ۷ میلیون دلار کالا می‌توانست قیمت گذاری شود. در بازرسی که در روز ۶ می بازرسان گمرک بر روی محموله های بسیار بزرگ انجام دادند متوجه شدند که ۳ بسته از این محموله های بزرگ دارای مقادیر بسیار زیادی از ایرپاد های تقلبی است بودند که در روی جعبه های آنها مارک الیت پاد ثبت شده بود.

هر محموله شامل ۱۲۰۰۰ ست بود که به طور کلی ۳۶ هزار واحد دستگاه را شامل می‌شد. بر اساس بررسی ها و ارزش گذاری ها، ارزش هر کدام از این بسته های محموله ۵۲۰۰ دلار ارزش‌گذاری شده است. ماموران با متخصصان واردات در مرکز بررسی کالاها وارد مشورت شده و این محموله را در یازدهمین و همینطور سیزدهم می به دلیل سرپیچی از قوانین کپی رایت دستگیر کردند.

اپل دارای کدهای مخصوص کانفیگ بروی ایرپاد هاست که نشان دهنده حق کپی رایت این شرکت می باشد. این کد ها نشانگر طراحی فیزیکی و همین طور دیگر خصوصیات مربوط به وسیله می باشد. با وجود این که این ایرپاد های تقلبی از برند نام برند اپل و لوگوی آن سوء استفاده نکرده بودند اما همین که شکل محصول کاملاً با محصول اصلی یکسان بود برای دستگیری کفایت می کرد.

یکی از ماموران گمرک در این مورد گفت که محصولات تقلبی و شبیه می توانند در نگاه اول اغواکننده و فریبنده شده باشد چرا که آنها ارزان تر بوده و بسیار شبیه به نمونه واقعی ساخته شده اند که این می تواند در برخی اوقات مشتریان را به پرداخت هزینه های بسیار بیشتر در ازای خرید کالای تقلبی مجبور کند. محبوبیت کالاهای اپل از آن یک هدف بسیار بزرگ برای کالاهای مشابه اصل ساخته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *