اداره راهنمایی و رانندگی ایالات متحده از فوریه ۲۰۲۲ طرح گواهینامه رانندگی موبایلی را اجرا می کند

اداره راهنمایی و رانندگی ایالات متحده از فوریه ۲۰۲۲ طرح گواهینامه رانندگی موبایلی را اجرا می کند

ساکنین برخی از ایالت های متحده آمریکا قادر خواهند بود که از اوایل ۲۰۲۲ اطلاعات  گواهینامه رانندگی یا کارت ملی ایالتی خود را به اپلیکیشن والت در آیفون و یا اپل واچ  خود اضافه کنند. از این طریق آنها می توانند با راحتی بیشتری و بدون هیچگونه نیاز به کارت فیزیکی اططلاعات هویتی خود از لحاظ سن و و سایر موارد  به محل های مربوطه ارائه دهند.

براساس اطلاعاتی که توسط منبع خبری ۹to5Mac منتشر شده است اداره راهنمایی رانندگی آمریکا TSA قصد دارد که در ابتدا از تاریخ فوریه ۲۰۲۲ گواهینامه های رانندگی موبایلی را در فرودگاه های دو ایالت آمریکا مورد آزمایش قرار دهد و قرار است در ادامه تا ماه مارس دیگر نیز به ایالت های دیگری به آن اضافه شوند. اداره راهنمایی و رانندگی هنوز مشخص نکرده است که کدام یک از ایالت‌ها و یا فرودگاه به عنوان اولین نقطه شروع برای طرح می‌باشند و هنوز مشخص نیست که آیا این اداره یک اپلیکیشن مجزا را برای این منظور ارائه خواهد داد یا کاربران از طریق اپلیکیشن والت خواهند توانست گواهی هویتی خود را به آیفون خود وارد کنند.

اما  اپل در ماه سپتامبر آشکار ساخت که اولین ایالت هایی که ساکنین آن اجازه خواهند داشت گواهینامه های رانندگی خود را در اپلیکیشن والت اضافه کنند شامل ایالات جورجیا آریزونا می باشند و به همراه آن ایالت‌های کنتیکت آیوا کنتاکی مریلند اوکلاهما و یوتا ایالاتی هستند که در ادامه به لیست اضافه خواهند شد. بر اساس گزارش‌های دیگری ایالت فلوریدا نیز قرار است که در آینده نزدیک شامل این طرح شود.

ساکنینی که در هر یک از این ایالت ها به سر می برند قادر خواهند بود که با ضربه زدن بر روی علامت مثبت موجود در اپلیکیشن والت خود اطلاعات گواهینامه رانندگی و یا کارت ملی ایالتی خود را به اپلیکیشن والت وارد نموده و در هنگامی که در کیوسک های بازرسی از آنها کارت هویت درخواست می شوند آیفون و اپل واچ خود را به منظور چک نمودن هویت ارائه دهند بدون این که لازم باشد کارت های فیزیکی ملی شان را از کیف خود در بیاورد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.