اتحادیه اروپا قصد دارد که اپل را مجبور به استفاده از پورت USB-C به جای پورت لایتنینگ در آیفون آیپد و آیپاد ها کند

اتحادیه اروپا قصد دارد که اپل را مجبور به استفاده از پورت USB-C به جای پورت لایتنینگ در آیفون آیپد و آیپاد ها کند

کمیسیون اتحادیه اروپا طرح قانونی را ارائه داد که بر پایه آن اپل را مجبور خواهد کرد تا در تمام وسیله های خود که شامل آیفون، آیپد در اروپا از پورت usb استفاده کند. این طرح تمام سازندگان وسایل الکترونیک را که در اروپا قصد دارند وسایل خود را بفروشند ملزم خواهند نمود که تمام گوشی های هوشمند، تبلت ها، دوربین ها، هدفون ها، اسپیکر های قابل حمل و کنسول های ویدیو گیم از پورت USB-C در آنها استفاده شود.

در سال ۲۰۱۸ اتحادیه اروپا سعی نمود که رأی کافی را برای قانونی کردن این طرح بدست بیاورد اما در نهایت مورد تصویب قرار نگرفت.  اما در حال حاضر اپل هشدار می دهد که مجبور کردن تمامی وسیله ها به استفاده از یک پورت شارژ یکسان در صنعت می تواند به مسیر خلاقیت لطمه بزند و باعث ایجاد ضایعات بیشتر قطعات الکترونیکی شده چرا که مشتریان را مجبور به تعویض و استفاده از کابل های جدیدتر می کنند.

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ با انجام یک تحقیقات آماری متوجه شد که تقریبا نیمی از کابل های شارژ فروخته شده با گوشی های موبایل دارای کانکتور میکرو USB  می‌باشند و ۲۹ درصد دارای کانکتور USB-C و  تنها ۲۱ درصد از کانکتور لایتنینگ استفاده می کنند. اما اتحادیه اروپا عقیده دارد که این راهکار می تواند مزایای بی شماری را به همراه داشته باشد که از آن جمله می‌توان به کاهش ضایعات، راحتی بیشتر برای مشتریان و بیش از ۲۹۳ میلیون دلار صرفه‌جویی سالانه اشاره نمود.

بر اساس طرح دیگری از اتحادیه اروپا تمام شارژرهای گوشی موبایل باید به طور جداگانه از وسیله به فروش برود این اقدامی است که اپل آن را از قبل با فروش آیفون ۱۲ آغاز نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.