اتحادیه اروپا اپل را به پرداخت جریمه برای موازین غیررقابتی اپل‌استور محکوم کرد

اتحادیه اروپا اپل را به پرداخت جریمه برای موازین غیررقابتی اپل‌استور محکوم کرد

اتحادیه اروپا انتظار می رود که به زودی اعلام کند که اپل به برای موازین غیر رقابتی اپل استور ملزم به پرداخت جریمه می باشد. این اقدام اتحادیه اروپا در پی بازرسی و رسیدگی به پرونده شکایت سرویس پخش موزیک اسپاتیفای بود که در آن ادعا می شود اپل به طور غیر منصفانه ای سرویس اپل موزیک خود را اولویت بیشتری نسبت به سرویس اسپاتیفای در محیط اپ استور داده است.

از سال ۲۰۱۹ کمیته ضد رقابتی اتحادیه اروپا در حال تحقیق و بررسی بر روی ادعای ارائه شده توسط اسپاتیفای می باشد که اپل را به رفتار غیر منصفانه برای رقبایش در اپل استور محکوم کرد و حالا بر اساس این گزارش جدید این کمیته تصمیم گرفته است که بر علیه اپل جریمه هایی را اعمال کند که در هفته های پیش رو به صورت عمومی اعلام خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز دو منبع که می گویند از قبل این کمیته برای اپل شکایت نامه ها و همین طور موارد مربوط به این جریمه ها را ارسال نموده است. البته هنوز تایید رسمی برای اینکه جریمه ای در کار باشد اعلام نشده است و حتی هنوز نشانه‌ای از واکنش اپل در این مورد دیده نشده است.

در این حال رویترز گزارش می‌دهد که این منابع می‌گویند که اتحادیه اروپا قرار است به زودی اپل را برای نوع بیزینس ارائه شده خود به جریمه هایی محکوم کند.  شکایت اولیه اسپاتیفای شامل انتقاد از اپل برای محدود کردن دسترسی این سرویس به تکنولوژی هایی مانند سیری می باشد. بنا بر آنچه که در سال ۲۰۲۰ مدیر عامل اسپاتیفای دانیل اچ گفت این بود که کمپانی بالاخره بعد از ماه ها اجازه دسترسی به سرویس سیری و اتصال آن به سرویس اسپاتیفای را یافته است.

این خبر در ادامه خبر دیگری که هفته گذشته در ارتباط با کمیته بررسی ناظران ضد رقابتی در بریتانیا می آید که در مورد رسیدگی به پرونده‌ها و همینطور دیگر اپلیکیشن های موجود در اپ استور در این کشور می باشد. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.