اتحادیه اروپا از اپل درخواست نمود که ویژگی جدید امنیتی در سیستم‌های عامل خود را برای تمام اپلیکیشن ها به طور یکسان اعمال کند

اتحادیه اروپا از اپل درخواست نمود که ویژگی جدید امنیتی در سیستم‌های عامل خود را برای تمام اپلیکیشن ها به طور یکسان اعمال کند

مارگارت وستاگر عضو روسای کمیته ضد رقابتی اتحادیه اروپا می گوید که اپل می بایست در اپ استور تمام اپلیکیشن ها را به صورت یکسان از لحاظ حفظ قابلیت های حفظ حریم شخصی رفتار کند.

لازم به ذکر است که اپل در سیستم ios ۱۴ ویژگی شفافیت ردیابی اپلیکیشن ها را به این سیستم عامل اضافه نمود. این ویژگی اپلیکیشن ها را وادار میکند که برای ردیابی و گرفتن اطلاعات از وسیله کاربر از او اجازه بگیرند و همین‌طور نحوه استفاده از این اطلاعات را در مقاصد تبلیغاتی برای او نشان دهند.

منتقدین از قبل مخالفت و نگرانی خود را در ارتباط با این ویژگی امنیتی جدید اعلام نمودند و حالا نیز به اتحادیه اروپا در این زمینه با آنها اتفاق نظر شده است. بر اساس نظر اتحادیه اروپا اپل می بایست در موقعیت اعمال این ویژگی امنیتی با تمام اپلیکیشن ها به صورت یکسان رفتار نماید.

بر اساس گزارش رویتر اگر اپل نتواند این قانون امنیتی را برای اپلیکیشن های خودش نیز اعمال کند باید بگوییم در این جا یک مشکل ضد رقلبتی به وجود می آید.

این مورد اگر اپلیکیشن های خود اپل از این ویژگی امنیتی پیروی نکند می توان در نظر داشت که این عمل کاملاً غیر رقابتی محسوب می‌شود. این گفته ای است که وستاگردر مصاحبه روز دوشنبه خود اظهار داشته است.

بنابراین مطابق با نظر او ویژگی های امنیتی جدید که در سیستم های عامل بروزرسانی شده اپل قرار است به زودی اعمال شود به خودی خود هیچ گونه مشکلی ندارند، اما در این مورد باید گفت که یکی از شرکت‌هایی که با اعمال این ویژگی امنیتی به شدت مخالف است شرکت فیس بوک می باشد.

این شرکت در حالی که قوانین اخیر را در ارتباط با اپلیکیشن خود در اپ استور قبول کرده است، اما هنوز در ارتباط با اعمال آن اعتراض دارد. بنا به نظر مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک کاهش میزان ردیابی اپلیکیشن ها برای مقاصد تبلیغاتی می‌تواند تا حد زیادی درآمد حاصل از اپلیکیشن‌ها را کاهش دهد.

 منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *