آی او اس ۱۴ (۱۴ iOS) چه ویژگی هایی را برای آیفون ۱۲ می آورد

آی او اس ۱۴ (۱۴ iOS) چه ویژگی هایی را برای آیفون ۱۲ می آورد

اپل در همایش WWDC 2020،  آی او اس ۱۴ را رو نمایی کرد و پیش بینی می شود که مدل های آیفون ۱۲ از ویژگی های به روز شده این نرم‌ افزار برخوردار باشند. اما سوال در اینجاست که چه ویژگی هایی را از آن انتظار داریم؟

بهینه سازی ابزارک های صفحه اصلی که کاربر را قادر می سازد تا صفحه خانه را بطور دلخواه سفارشی سازی نمایید.

ویژگی دیگر استفاده از کتابخانه اپلیکیشن (App Library) است که باعث می شود اپلیکیشن ها با حداقل فضا در کنار هم قرار گرفته و جای کمتری را اشغال کنند.

همین طور آی او اس ۱۴ این امکان را فراهم می آورد که بتوانید نسخه سبک تر و سریع تر بعضی اپ ها (app) را استفاده کنید بدون اینکه نیازی به دانلود کامل اپ باشد. این ویژگی اپ کلیپس (app clips) نامیده می‌شود و اپل عقیده دارد این ویژگی در حالتی بخواهید هزینه اسکوتر های کرایه ای را بپردازید یا برای پرداخت هزینه پارکینگ از اپ ها مربوطه استفاده کنید برای کاربران بسیار سودمند است

همین طور با آی او اس ۱۴ بهینه سازی های جزیی به اپ های پیام دهی، نظیر Massage app و اپل مپ Apple map، سیری Siri، وتعدادی دیگر از اپ هایی می آید که مستقیما توسط اپل ارائه می شود.

اما موارد بسیار زیادی برای تغییر بهینه سازی همچنان وجود دارد و به نظر نمی‌رسد که با آی او اس ۱۴ شاهد آن باشیم. اما باید گفت آی او اس ۱۴ یکی از بهترین افزار های ارائه شده توسط اپل در طی سالهای اخیر می باشد.

اما همان طور که پیش تر ذکر شد، مهم ترین ویژگی جدید که با آی او اس عرضه می شود توانایی اضافه کردن ابزارک ها در صفحه اصلی است که این باعث می شود که کاربر بتواند چینش و قرارگیری اپ ها را از حالت رایج در آورده و مطابق سلیقه خود باز آرایی کند.

همین طور با این ویژگی کاربر قادر خواهد بود که فیلم دلخواه خود را در گوشه صفحه مشاهده در حالیکه که دارد از اپهای دیگر نیز استفاده می نماید.

2 نظر در مورد “آی او اس ۱۴ (۱۴ iOS) چه ویژگی هایی را برای آیفون ۱۲ می آورد

  1. اشتراک ها: چطور از ابزارک ها در iOS 14 استفاده کنیم | Texnoli

  2. اشتراک ها: توییتر گزینه توییت های صوتی را به کاربران iOS اضافه می کند | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *