آیکون های بازآرایی شده خبر از طراحی جدید اپلیکیشن در iOS 15 را می دهد

آیکون های بازآرایی شده خبر از طراحی جدید اپلیکیشن در iOS 15 را می دهد

اپل اپلیکیشن های Store Connect و اپل موزیک برای آرتیست را به روز رسانی کرده است که می تواند خبر از تصمیم این شرکت برای تغییرات جدید در شکل کلیه آیکون ها در iOS 15 بدهد.

اگرچه مشخص شده است که بروز رسانی های مهم بعدی برای آیفون سیستم عامل iOS 15 می باشد، اعمال تغییرات در طراحی دو  آیکون اشاره‌ای به ظاهر و استایل آینده iOS 15 را  دارد. اپلیکیشن Apple Music for Artists یکی از آخرین اپلیکیشن های به روز رسانی شده از لحاظ شکل ظاهری می باشد که در ۵ آوریل به روز رسانی شد و در کنار آن نیز به روز رسانی های در جهت رفع برخی باگ ها در آن انجام شد.

این به‌روزرسانی در نسخه ۱.۳ با طراحی جدید آیکون ها همراه است. قبل از این، آیکون این اپلیکیشن به مانند اپلیکیشن معمول اپل موزیک با بک گراند قرمز بود در سمت گوشه دیگر به رنگ آبی در آمده بود. حالا این اپلیکیشن دارای یک پس زمینه سفید و کناره های قرمز می باشد که نماد موسیقی به صورت ۳ بعدی بر روی آن تعبیه شده است.

اپلیکیشن دیگری که اخیرا از لحاظ طراحی شکل جدیدی به خود گرفته است و در ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱ در به روزرسانی ها خودش را نشان داد، اپلیکیشن App Store Connect می باشد. در این اپلیکیشن نیز کناره های آبی به آیکون اضافه شده و همینطور بخشی از آیکون به صورت سه بعدی طراحی شده است.

اپل می‌گوید که بروزرسانی ۱.۵.۱ فقط شامل برخی بهبود رسانی ها و رفع چندین باگ بود. این امکان وجود دارد که این ظاهر جدید نتیجه کار یک طراح  باشد. اگرچه این سوال پیش می آید که چرا این تغییرات در همه آیکون ها داده نشده است. این واقعیت که این دو آیکون اپلیکیشن فقط شکل سه بعدی به خود گرفته اند شاید بتواند اشاره‌ای به تغییراتی باشد که در آینده قرار است در طراحی آیکون های برای نسخه های  بعدی داده شود. انتظار می‌رود که اپل نسخه iOS 15 را در مراسم WWDC در تاریخ ۷ جون منتشر کند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *