آیپد پرو m۱ بیش از ۵۰ درصد سریعتر از نسل های قبلی در تست های اولیه بنچمارک ظاهر شد

آیپد پرو m۱ بیش از ۵۰ درصد سریعتر از نسل های قبلی در تست های اولیه بنچمارک ظاهر شد

در ماه قبل اپل آیپد پرو های جدید را با چیپ های m1 که در آخرین مدل های مک به کار رفته است معرفی نمود. تست های بنچمارک عملکرد اولیه نشان می‌دهد که آیپد پرو های  m1 دارای سرعتی  ۵۰ درصد بیشتر از آیپد پرو های نسل قبلی می باشند.

بر اساس نتایج حاصل از تست عملکرد گیگبنج ۵ برای آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی نسل ۵ با چیپ m۱، این وسیله در تست تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب امتیازهای ۱۷۱۸ و ۷۲۸۴ را دریافت نمود که از لحاظ مقایسه با نسل ۴ که دارای چیپ A12Zمی باشد نمره های مربوط به تست های تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب برابر با ۱۱۲۱ ۴۶۵۶ می‌باشد و این بدان معناست که آیپد پرو های m1 تقریباً ۵۶ درصد سریع تر می باشند.

البته لازم به گفتن نیست که نسل سوم آیپد پرو های ۱۲.۹ اینچی با چیپ A12X در تست چند هسته ای امتیاز میانگینی برابر با ۴۸۰۹ بدست آورد. باید گفت این نتایج نسبت به نتایج آیپد پرو m۱ نشان می دهد که این وسیله های جدید ۵۱ درصد از آیپد پرو های نسل سوم نیز سریع تر می باشند. نتایج بنچمارک آشکار می‌سازد که آیپد پرو m۱ از لحاظ تئوریک دارای عملکردی مشابه با مک های m1 می باشند که در پاییز گذشته به بازار آمد.

مک بوک پروهای m1 برای مثال دارای امتیاز تک هسته ای و چند هسته‌ای به ترتیب برابر با ۱۷۰۱ و ۷۳۷۸ می باشد و این بدان معناست که آیپد پرو m۱ سریع‌تر از مک بوک پرو ۱۶ اینچی با پردازشگر اینتل Intel Core i9 می باشد که دارای امتیاز تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب ۱۹۰۱  و ۶۸۴۵ می‌باشد.

از لحاظ قدرت و عملکرد گرافیکی آیپد پرو m۱ امتیاز ۲۰۵۸۷ را بدست آورد که از لحاظ مقایسه ۷۱ درصد سریع تر از آیپد پرو های نسل قبلی با چیپ A12Z می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *