آیپد پرو و مک بوک پرو های آینده از نمایشگر های اولد با قابلیت روشنایی اولترا برایت بهره مند خواهند شد

آیپد پرو و مک بوک پرو های آینده از نمایشگر های اولد با قابلیت روشنایی اولترا برایت بهره مند خواهند شد

بر اساس گزارشی که  منبع خبری کره‌ای معتبر به نام The Elec منتشر ساخت است اپل در حال مذاکره با شرکت های سامسونگ و ال جی بر سر استفاده از نمایشگر های با ساختار جدیدی خواهد بود که اجازه می‌دهد آیپد های آینده از نمایشگر های بسیار روشن تر برخوردار شوند. این نمایشگر های جدید از یک ساختار دو لایه تشکیل خواهد شد که از هر کدام آنها دارای قابلیت پخش نورهای قرمز سبز و آبی بوده و به مدل های آینده آیپد پرو و مک بوک پرو اجازه می دهد که نمایشگر های آن تا حد قابل ملاحظه ای روشن تر تا حد دو برابر نسبت به نمایشگرهای کنونی باشند.

به عنوان مثال نمایشگر های اولد در وسیله های مانند آیفون در حال حاضر دارای ساختار تک لایه می باشند. با توجه به اینکه تکنولوژی ساخت پنل های اولد گران قیمت می باشد احتمال دارد که این نمایشگر ها در فقط در آیپد پرو و مدل های مک بوک پرو آینده به طور اخص به کار رود. این گزارش ادعا می‌کند که آیپد پرو های آینده در در اندازه های ۱۱ و ۱۲.۹ اینچی به بازار خواهند آمد که در حقیقت همان اندازه های کنونی آیپد پرو می باشد.

این گزارش ادعا می کند که نمایشگر های آیپد با ساختار دو لایه از پنل های LPTO با مصرف باتری پایین برخوردار خواهند بود که اجازه می دهد تکنولوژی پروموشن بتواند دامنه وسیعی از نرخ های تازه از ۱۰ تا ۱۲۰ هرتز را حمایت کند مانند آنچه که در مدل‌های آیفون ۱۳ اعمال شده است. مدل های آیپد پرو نیز قبل از این از سال ۲۰۱۷ دارای تکنولوژی پروموشن می باشند اما دامنه حمایت از نرخ تازه آنها از ۲۴ هرتز تا ۱۲۰ هرتز می باشد.

اینکه در چه زمانی این نمایشگرها آماده بهره برداری خواهد شد هنوز کاملاً مشخص نیست. این در حالی است که برخی از گزارش‌های اولیه ادعا می کنند که اولین آیپد ها با نمایشگر های اولد در در سال ۲۰۲۲ به بازار خواهد آمد. اما گزارش امروز اعلام می‌کند که این نمایشگر ها برای آیپد پرو در پایان ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ آماده خواهند شد و در ادامه آن اولین مدل های مک بوک پرو با نمایش گر های اولد ممکن است در سال ۲۰۲۵ به بازار آید که حتی ممکن است دچار تأخیر هایی در این مورد شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.