آیپد پرو های ۱۲.۹ اینچی جدید مجیک کیبورد های قدیمی را ساپورت نمی کنند

آیپد پرو های ۱۲.۹ اینچی جدید مجیک کیبورد های قدیمی را ساپورت نمی کنند

خریداران آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی ۲۰۲۱ قادر نخواهند بود که مجیک کیبورد های مربوط به مدل های قبلی را استفاده کنند. همان طور اپل اینسایدر بعد از معرفی آیپد پرو جدید بدان اشاره کرد اپل مجیک کیبورد اپل آیپد های جدید را نه فقط از لحاظ طراحی بازآرایی کرده است بلکه به دلیل اینکه بدنه آیپد پرو های جدید نیم میلیمتر ضخیم تر می باشد فقط می توانند با مجیک کیبوردهای جدید سازگاری داشته باشند.

از این لحاظ مجیک کیبوردهای جدید نیز نمی‌توانند به آیپد پرو های قدیمی تر متصل شود و همانطور که منبع خبری  ۹to5 Mac به آن اشاره می کند ضخیم تر بودن بدنه باعث می شود که مدل های قدیمی تر نتوانند به حد کافی برای اتصال به مجمع کیبورد های جدید نزدیک شوند. در این نوشته آمده است به دلیل آنکه اتصال با مجید کیبورد نیازمند به فاصله بسیار نزدیک میان دو وسیله می باشد بنابراین امکان اتصال مجیکی بر های جدید مدل های قدیمی تر نیست.

ولی اگر اپل این امکان را ایجاد می‌کرد که مجیک کیبورد با فاصله یک میلیمتر با وسیله خود متصل شود آن وقت می شد حدس زد که شاید کیبوردهای جدید را با مدل‌های قدیمی‌تر بتوان متصل نمود. البته باید منتظر ماند تا وسیله به دست کارشناسان رسیده و آنها با تست های مختلف بتوانند آن را مورد بررسی و تحلیل قرار داده و در نهایت جزئیات بیشتری در این مورد منتشر شود.

از طرفی بخش پشتیبانی اپل نیز تایید نموده است که نتیجه‌گیری‌های اپل اینسایدر صحیح بوده و مجید کیبورد های جدید قابلیت اتصال با مدل های قبلی را ندارند. اما در مورد آیپد پرو های ۱۱ اینچی باید گفت به دلیل اینکه ضخامت بدنه آنها نسبت به مدل های قبلی یکسان می باشد بنابراین این مجموعه کیبوردهای آنها قابلیت اتصال مدل های قبلی را دارا می باشند. بنابراین منطقی به نظر می رسد کاربران در هنگام خرید مدل های جدید به خصوص در ارتباط با آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی باید به این ناهماهنگی ها و ناسازگاری ها میان مجیک کیبورد و وسیله دقت کافی را به عمل بیاورند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *