آیپد های مینی ال ای دی Mini-LED و ایرپاد ۳ در نیمه اول ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد

آیپد های مینی ال ای دی Mini-LED و ایرپاد ۳ در نیمه اول ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد

بر اساس پیش‌بینی‌های مینگ چی کو، اپل تصمیم دارد آیپدهای جدیدی را با صفحه نمایش مینی ال ای دی Mini-LED و ایرپاد ۳ با طراحی مشابه با ایرپاد پرو در نیمه اول سال بعد به بازار عرضه کند.

این تحلیل گر ۸ ماه قبل پیش‌بینی کرده بود که اپل قصد دارد ۶ محصول جدید مجهز به صفحات نمایش مینی ال ای دی Mini-LED را در چرخه تولید محصولات خود قرار دهد. این محصولات عبارت از آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی، آی مک پرو ۲۷ اینچی، مک بوک پرو ۱۴.۱ اینچی، مک بوک پرو ۱۶ اینچی،  آیپد ۱۰.۲ اینچی و آیپد مینی ۷.۲ اینچی می باشد.

اما این تحلیل گر هم چنین از ماه ها قبل پیش بینی کرده بود که آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی اولین فراورده اپل می باشد که مجهز به صفحه نمایش مینی ال ای دی خواهد بود و تا اواخر سال ۲۰۲۱ آماده عرضه به بازار می شود.

در تکنولوژی مینی ال ای دی، صفحات نمایش از ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ال ای دی های منفرد تشکیل شده اند که مزایای بسیار زیادی نسبت به ال ای دی های رایج بک لایت LED-backlit  موجود در بازار دارند. کیفیت حاصل از صفحات نمایش مینی ال ای دی تا حد زیادی نزدیک به صفحات نمایش اولد ساخت سامسونگ اما فاقد نواقص آن را می باشد. 

مطابق با اظهارات این تحلیل گر ایرپاد های جدید مشابه از طراحی مشابه با ایرپاد پرو برخوردار هستند به این صورت که در جعبه شارژ مشابهی با ارتباط پرو قرار گرفته و همین طور دارای پایه های کوتاه تری نسبت به ایرپاد های معمولی می باشد. علاوه بر این ایرپاد های نسل ۳ از سری های قابل تعویض برای جا گرفتن در اندازه های گوش مختلف برخوردار می باشند.

ایرپاد ۳ پیش‌بینی می‌شود که نسبت به ایرپاد پرو ارزان تر بوده و فاقد برخی خصوصیات پیشرفته آن به خصوص در زمینه کاهش صدای نویز محیط باشند. علاوه بر این کو در آخرین پیش‌بینی خود به قصد اپل برای ساخت و بکارگیری باطری های انعطاف پذیر در آیفون ۱۳ اشاره دارد که پیش بینی می‌شود فضای کمتری را بگیرند و از لحاظ تولید و ساخت هزینه کمتری داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.