آیپد های آینده ممکن است از بدنه هایی با آلیاژ تیتانیوم ساخته شوند

آیپد های آینده ممکن است از بدنه هایی با آلیاژ تیتانیوم ساخته شوند

بر اساس گزارش جدیدی از منبع دیجی تایمز  اپل در حال بررسی و ساخت آیپد های آینده با بدنه هایی از جنس آلیاژ تیتانیوم می باشد که در حقیقت جایگزین بدنه آلومینیومی موجود در مدل‌های کنونی خواهد شد. بر اساس این گزارش آیپد های نسل نو دارای یک پوشش محافظتی اضافی می شوند که قابلیت ضد خش این وسیله را در قسمت بدنه افزایش می دهد.

این پوشش محافظتی که با استفاده از روش PVD پردازش می شود و  مقاومت بدنه در برابر ضربات خفیف احتمالی افزایش می دهد. این گزارش ادعاهای قبلی را که در ماه گذشته منتشر شد  تایید می کند که بیان می‌داشت مدل های پیشرفته آیفون در سال ۲۰۲۲ به احتمال زیاد از بدنه هایی با جنس تیتانیوم ساخته خواهد شد، زیرا که از دوام و مقاومت بیشتری برخوردار می باشد.

در مقایسه با روکش های فولادی ضد زنگ، تیتانیوم دارای ضریب حفاظتی بالاتری می باشد که آن را در مقابل خراشیدگی مقاوم تر می کند و همینطور سختی آن باعث می شود دوام بیشتری را در برابر تا شدن و خمیدگی بدست آورد. به هر حال سختی و دوام تیتانیوم باعث می شود که پالیش کردن و براق نمودن سطح نسبت به آلومینیوم سخت تر باشد.  بر اساس آخرین گزارش‌ها اپل قصد دارد که با استفاده از برخی روند های شیمیایی بتواند سطح بدنه این فلز را با جلای خاصی پالایش کند که دارای ظاهر قشنگ و زیبا و جذاب باشد.

همچنین اپل در حال ساخت پوشش ویژه‌ای می باشد که بتواند سطح بدنه را در برابر اثر انگشت مقاوم کند. اگر گزارش آخر دقیق و درست از کار درآید اولین باری است که اپل در آیفون ها و آیپد از تیتانیوم می کند. اپل قبل از این از تیتانیوم به عنوان یک گزینه برای برخی از مدل های اپل واچ استفاده کرده است و همین طور کارت های فیزیکی اپل از جنس تیتانیوم ساخته شده است. اما باید گفت که بدنه آیفون ها و آیپد های کنونی از جنس فولاد ضد زنگ و یا آلومینیوم ساخته شده اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.