آیپد مینی با صفحه نمایش ۸.۴ اینچی و قاب های باریک تر در ماه مارس به بازار می آید

آیپد مینی با صفحه نمایش ۸.۴ اینچی و قاب های باریک تر در ماه مارس به بازار می آید

نسل بعدی آیپد مینی بر اساس گزارشات مجهز به صفحه نمایش بزرگ تر و طراحی الهام گرفته از آیپد ایر ۲۰۱۹ خواهد بود. سایت ژاپنی Mac Otakara گزارش می دهد که نسل ششم آیپد مینی در مارس ۲۰۲۱ به بازار معرفی خواهد شد. این خبر با توجه به اخبار حاصل از چرخه تامین کنندگان قطعات اپل در چین تهیه گردیده است.

آیپد مینی جدید از صفحه نمایش ۸.۴ اینچی به جای ۷.۹ اینچی در مدل‌های قبلی بهره خواهد برد. علاوه بر این انتظار می‌رود که قابلیت تاچ آیدی و وجود پورت‌های لایتنینگ در جاهای مرسوم مدل‌های قبلی اضافه شود اما این احتمال می رود که صفحه نمایش آیپد مینی های جدید از قاب های بارک تر مشابه با آیپد ایر ۳ از سال ۲۰۱۹ شبیه باشد.

این خبر جدید خبرها و شایعات قبلی حاصل از سایت Mac Otakara را تایید می‌کند که اظهار کرده بود مدل آیپد نسل نهم از آیپد ایر ۲۰۱۹ الهام خواهد گرفت اما شاهد برخی تغییرات اساسی نیز در طراحی آن خواهیم بود. بنابراین این اولین باری نیست که اندازه صفحه و تغییر اندازه صفحه در آیپد مینی در شایعات مطرح شده است.

 تحلیل گر شناخته شده و معتبر مینگ چی کو در سال ۲۰۲۰ پیش بینی نمود که اپل مدل آیپد مینی جدید خود را در نیمه اول ۲۰۲۱ با صفحه نمایش میان ۸.۵ اینچ و ۹ اینچ ارائه خواهد کرد. مدل کنونی آیپد مینی ۵ در ماه مارس ۲۰۱۹ به بازار آمد که نسبت به مدل های قبلی شاهد برخی تغییرات در آن نظیر استفاده از پردازش گرهای A12 بیونیک و قابلیت حمایت از اپل پنسیل بود. اگرچه آیپد مینی ۵ نیز احتیاج به تغییرات بیشتری از لحاظ طراحی داشت اما این اولین تغییر اساسی اپل در این مدل از سال ۲۰۱۵ به شمار می رفت. تحلیل گر مینگ چی کو تاکنون سابقه خوبی در زمینه  پیش بینی زملن رونمایی محصولات آینده اپل داشته است. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.