آیپد ایر ۵ بنا به شایعات از چیپ های M1، حافطه ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی برخوردار خواهد شد

آیپد ایر ۵ بنا به شایعات از چیپ های M1، حافطه ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی برخوردار خواهد شد

بر اساس گزارش جدیدی از یک منبع خبری کره ای ایپد ایر نسل ۵ از لحاط خصوصیات داخلی ارتقاء عمده ای را متحمل خواهد شد. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که آیپد ایر نسل ۵ از چیپ های ام ۱ برخوردار خواهد بود و بنابراین این وسیله از ۸ گیگابایت رم نیز برخوردار خواهد شد. آیپد ایر جدید همچنین بر اساس شایعات دارای حافظه داخلی حداقل ۱۲۸ گیگابایت می باشد. که نسبت به مدل های نسل چهار که حافظه داخلی آنها از ۶۴ گیگابایت شروع می شود ارتقای قابل توجهی را ‌نشان‌می دهد. آیپد ایر نسل ۵ بر اساس این گزارش دارای قیمتی در حدود ۵۹۹ دلار خواهد بود، یعنی همان قیمتی که آیپد ایر نسل ۴ در هنگام رونمایی با آن معرفی شد. فقط با این تفاوت که در در مدل‌های امسال حافظه داخلی برابر شده است.

این منبع خبری قبل از این نیز پیش بینی کرده بود که اپل آیپد مینی جدید با نمایشگر ۸.۷ اینچی را به بازار ارائه خواهد کرد که نسبت به آیپد مینی نسل ۵ از پهنای بیشتر و ارتفاع کمتری برخوردار خواهد بود. اگر چه اندازه صفحه نمایش که در این گزارش ذکر شده بود درست از آب درنیامد و اما آیپد مینی نسل ۶  با اندازه ۸.۳ اینچی به بازار ارائه شد، اما از لحاظ زمان رونمایی و ابعاد بدنه اطلاعات حاصل از این منبع خبری به واقعیت پیوست.

گزارش های قبلی نیز در ارتباط با آیپد ایر جدید این‌گونه پیشنهاد کردند که از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به آیپد مینی های جدید خواهد بود و دارای چیپ های سری A15 و قابلیت ۵ جی می باشد، اگر اپل چیپ‌های M2 را نیز به آیپد ایر  اضافه کند این وسیله بسیار گرانقیمت تر خواهد شد و آن را به رده  نزدیک به آیپد پرو نزدیک می کند. اگر اپل چنین کاری کند آیپد ای جدید و آیپد پرو های ۲۰۲۱ تنها از لحاظ دو خصوصیت یعنی نمایشگرهای پروموشن  مینی ال ای دی و همینطور حسگر دوربین لیدار از هم متمایز خواهند شد.

چیپ های سری M1 دارای هشت هسته عملکردی و ۷ تا ۸ هسته گرافیکی می باشند و از لحاظ مقایسه ای نسبت به چیپ های سری  A15 که دارای ۶ هسته عملکردی و ۵ هسته گرافیکی می باشند دارای قدرت عملکردی بالاتری هستند. بنابراین اگر از این چیپ ها در آیپد های جدید استفاده شدد و از لحاظ عملکرد و سرعت ارتقای قابل ملاحظه‌ای در آنها ایجاد خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.