آیمک ۲۴ اینچی با چیپ m1 از مدل اینتل ۵۶ درصد سریع تر می باشد

آیمک ۲۴ اینچی با چیپ m1 از مدل اینتل ۵۶ درصد سریع تر می باشد

پردازش گر m1 عملکرد مشابهی را در آیمک های ۲۴ اینچی نیز نشان داد و ثابت نمود که آیمک های ۲۴ اینچی m1 از مدل‌های دارای چیپ های اینتل از لحاظ سرعت بسیار سریع تر می باشد.

آیمک ۲۴ اینچی در مراسم بهاره Spring Loaded اپل با پردازشگرهای ام یک معرفی شد. این کامپیوتر قرار است که در تاریخ ۲۱ می به مشتریان ارسال شود. اما نتایج حاصل از تست عملکرد گیگبنچ آن از قبل در وب منتشر شده اند. همان طور که برای اولین بار توسط مکرو مرز گزارش گردید آیمک ۲۴ اینچی با چیپ m۱ اپل توانست عملکرد قابل ملاحظه‌ای را نشان دهد و از این لحاظ مشتریان می توانند با ارتقاء سیستم های قبلی خود به آیمک های جدید تفاوت قابل ملاحظه ای را از لحاظ عملکرد مشاهده نمایند.

گیگبنج یک ابزار معتبر برای تست عملکرد و سرعت پردازشگر ها می باشد که می تواند بر اساس معیارهای مختلف امتیاز میانگین را برای تست عملکرد پردازشگر ها نشان دهد. این امتیازها همین طور می تواند متاثر از سیستم عامل استفاده شده نیز باشد و سایر عوامل مانند برنامه های در حال اجرا در پس زمینه و همینطور دمای محیطی که کامپیوتر در آن تست می شود نیز در نتایج آن موثر است.

آیمک ۲۴ اینچی m1 توانست در تست تک هسته ای گیگبنج امتیاز ۱۷۲۹ را به دست بیاورد و در تست چند هسته ای توانست نمره ۷۴۵۹ را از آن خود کند. این اعداد حاصل از مدل پایه این وسیله با پردازشگرهای ام ۱ که  دارای سی پی یو ۸ هسته ای و گرافیک ۷ هسته ای می باشند حاصل شده است.

اگر این ها اعداد را با آیمک های ۲۱.۵ اینچی ۲۰۱۹ مقایسه کنیم که دارای پردازشگر اینتل Core i7 می باشند، می‌توان گفت که چیپ ام  یک  ۵۶ درصد در تست تک هسته‌ای و در تست چند هسته‌ای ۲۴ درصد سریعتر می باشد.

اما باید گفت که آیمک ۲۷ اینچیCore i7 اینتل نسل ۱۰ توانست در تست چند هسته‌ای ۲۴ درصد بیشتر از چیپ های ام یک ظاهر شود. اما در تست تک هسته ای چیپ ام  یک توانست ۳۸ درصد سریعتر ظاهر شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *