آیمک ۲۱.۵ اینچی مواجه با کمبود تامین از جانب اپل

آیمک ۲۱.۵ اینچی مواجه با کمبود تامین از جانب اپل

تامین آیمک ۲۱.۵ اینچی اپل به نظر می‌رسد که با اشکالات و تأخیرات همراه شده باشد، چرا که در صفحه وب سایت فروشگاه این شرکت تاریخ ارسال محموله ها به مشتریان به یک یا چند هفته بیشتر ارجاع داده می شود.

مقرون به صرفه ترین کانفیگ برای آیمک ۲۱.۵ اینچی مجهز به اینتل core i5 و صفحه نمایش استاندارد  ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ بر اساس آخرین تجربه مشتریان ارسال آن در حدود هفت روز در صفحه فروش آنلاین اپل ذکر شده است. در صورتی که سایر مدل ها با صفحه نمایش های رتینا ۴K دارای تاخیر در حدود ۵ روز می باشند.

با کمی بررسی و تحقیق در مورد این محصول در فروشگاه های مختلف اپل مشخص می شود که در بیشتر حالات برای خرید موجود نیست. این در حالتی است که کانفیگ های پیشرفته تر این آیمک محدویت بیشتری از لحاظ موجودی دارند و ارسال آنها با تاخیر بیشتری همراه است. به صورتی که مدل پایه آیمک با درایو فیوژن یک ترابایتی برای مثال در بیشتر فروشگاه ها و همین طور در سفارش های آنلاین موجود نمی باشد و به نظر می‌رسد که این محصول در اوایل می آماده ارسال باشد.

دلایل مربوط به این کمبود هنوز نامشخص است، اگرچه از ماه ژانویه چنین شرایطی را برای موجودیت آیمک ها در فروشگاه مختلف مشاهده کرده‌ایم. همینطور در اوایل امسال اپل از ارائه مدل های آی مک ۲۱.۵اینچی با کانفیگ ۵۱۲ گیگابایت و حافظه ۱ ترابایت SSD را متوقف نمود.

یکی از دلایل این تاخیرها می تواند مربوط به کمبود جهانی چیپ در حال حاضر باشد که تمام بخش صنایع الکترونیک از گوشی های همراه، لپ تاپ تا صنایع خودرو سازی را گرفته است. از طرف دیگر اپل انتظار می رود که مدل های آیمک جدید با چیپ های اپل سیلیکون و بدنه های با طراحی تازه را در زمانی در امسال رونمایی کند. همینطور شایعات جدیدتر نشان از احتمال رونمایی یک مدل آیمک با صفحه نمایش بزرگ تر خواهد بود که در کنار دیگر کامپیوترهای همه کاره اپل قرار خواهد گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *