آیمک های بزرگتر با چیپ های اپل سیلیکون ممکن است از چیپ های قدرتمند m2x برخوردار شوند

آیمک های بزرگتر با چیپ های اپل سیلیکون ممکن است از چیپ های قدرتمند m2x برخوردار شوند

بر اساس گزارش خبرنگار منبع خبری بلومبرگ مارک گورمن اپل قصد دارد که آی مک با صفحه‌نمایش بزرگ‌تر و مجهز به چیپ های اپل سیلیکون را جایگزین مدل‌های کنونی ۲۷ اینچی مجهز به چیپ اینتل کند.

این خبرنگار در آخرین خبر نامه خود اظهار می‌دارد که اپل اخیراً اندازه صفحه نمایش آی مک های کوچکتر را از ۲۱.۵ به ۲۴ اینچ افزایش داده است. بر همین اساس پیش‌بینی می‌کند که آی‌مک های با صفحه نمایش ۲۷ اینچی  توسط مدل هایی با صفحه نمایش بزرگ تر جایگزین خواهد شد.

بر اساس گفته‌های او اپل برای آیمک های با صفحه نمایش بزرگتر از چیپ های ام یک استفاده خواهد کرد، ولی ممکن است  اپل چیپ های نسل بعدی اپل سیلیکون را  به نام‌ M2X برای این مدل در نظر بگیرد.

اپل چند وقتی است که در حال کار بر روی ساخت آی‌مک بزرگتری با پردازشگرهای ساخت خود می باشد. اما به دلیل اینکه می خواسته است تمرکز خود را بر روی آی مک های ۲۴ اینچی با چیپ های ام یک متمرکز کند آن این پروژه را چند وقتی است که متوقف نموده است.

آیمک های ۲۷ اینچی با چیپ اینتل که در آگوست  ۲۰۲۰ رونمایی شدند بر اساس گزارشات به انتهای چرخه تولیدی خود نزدیک شده اند. این صفحه نمایش بزرگتر احتمالاً تغییرات متعددی را متحمل خواهد شد مانند آنچه که در مدل ۲۴ اینچی اعمال شده است. تغییراتی نظیر نازک تر شدن طراحی بدنه، بهبود کیفیت های میکروفون در سطح استودیویی و البته استفاده از چیپ های قوی‌تر اپل سیلیکون به جای تیپ های اینتل از آن جمله اند.

مارک گورمن در خبرنامه دیگری این ایده را که اپل احتمالاً تاچ آیدی را به اپل واچ باز خواهد گرداند  را رد می گند. او در گفته‌هایش اضافه می‌کند که اگرچه به توانایی‌های تاچ‌ایدی و موارد استفاده آن در خریدهای اپلیکیشنی و پرداخت‌های اینترنتی واقع است، اما بر اساس نظر او چنین تغییری به زودی های زود اعمال نخواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.