آیمک جی ۴ بیست سال پیش در چنین روزی با طراحی خلاقانه نمایشگر معرفی شد

آیمک جی ۴ بیست سال پیش در چنین روزی با طراحی خلاقانه نمایشگر معرفی شد

امروز بیستمین سالگرد معرفی اولین آیمک اپل به نام آیمک جی ۴ می باشد. آی مک جی ۴ در هفتم ژانویه ۲۰۰۲ با طراحی منحصر به فرد و نمایشگر مسطح شناور که بر روی یک بازوی قابل تنظیم سوار بود معرفی شد. این بازو در نهایت بر یک بخش پایه نیم کروی قرار می گرفت که کلیه اجزای داخلی کامپیوتر در آن قرار داشتند.

در این مورد باید گفت که آیمک چی ۴ در زمان خودش یک طراحی خلاقانه و نوآور محسوب می‌شد. این کامپیوتر آل این وان دارای صفحه تختی بود که می‌توانست بدون هیچگونه محدودیتی به اطراف بچرخد. در اینباره باید گفت که نمایشگر های سی آر تی در حال حاضر دیگر تولید نمی شود. جابز مدیر عامل صبح اپل در حین معرفی این وسیله گفت که ایمک جی ۴ دادای یک پردازشگر جی ۴ قدرتمند و یک سوپر درایو می باشد که هر کسی می‌تواند قیمت مقرون به صرفه سی دی و یا دی وی دی مورد نظر خود را با استفاده از آن ایجاد کند.

از خصوصیات کلیدی آی‌مک جی ۴ می توان به صفحه ال سی دی تخت ۱۵ اینچی، پردازشگر پاور پی سی ۷۰۰ یا ۸۰۰ مگاهرتزی اشاره کرد که از طریق سوپر درایو آن به عنوان یک درایو پایه برای خواندن و رایت کردن سی دی و دی وی دی ها استفاده می‌شد. در کنار آن یک هارد درایو ۶۰ گیگابایتی وجود داشت که به همراه یک رم ۱۶ گیگابایتی تغذیه می شد. علاوه بر این مجهز به ۲ پورت فایر وایر و ۵ پورت usb بود. در اواخر ۲۰۰۳ نسخه بزرگتر ۱۷ اینچی و ۲۰ اینچی این وسیله نیز توسط اپل رونمایی شد و در بررسی و تحلیل تخصصی توسط منبع خبری مک ورلد این کامپیوتر را به عنوان یک موفقیت بزرگ معرفی نمود. آیمک های امروزی تفاوت های زیادی را از لحاظ طراحی نسبت به مدل اولیه پذیرفته اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.