آیفون ۱۵ پرو از لنزهای پریسکوپ با قابلیت زوم اپتیکال تا حد ۱۰ ایکس برخوردار می شود

آیفون ۱۵ پرو از لنزهای پریسکوپ با قابلیت زوم اپتیکال تا حد ۱۰ ایکس برخوردار می شود

بر اساس نظرات جدید تحلیلگر جف پو حداقل یکی از مدل های آیفون ۱۵ که قرار است در سال ۲۰۲۳ رونمایی شود دارای سیستم دوربین لنزهای پریسکوپ خواهد بود که اجازه می‌دهد کاربر با این وسیله بتواند با زوم اپتیکال ارتقا یافته عکس برداری کند.

در یک سیستم لنز پریسکوپ نور وارد شده به لنزهای تله فوتو در بخش پشتی آیفون توسط آینه زاویه دار به حس گر تصویری دوربین تابانده می شود. در نتیجه نور دچار تغییر مسیر شده و به سمت یک سیستم ثانویه از لنزهای تله فوتو هدایت می‌شود و در نهایت باعث می‌شود که کاربر بتواند بدون هیچ گونه از دست دادن شفافیت از قابلیت زوم دوربین استفاده کند. شایعاتی که در ارتباط با به کارگیری لنزهای پریسکوپ در آیفون های آینده تاکنون چاپ شده اند از اوایل ۲۰۲۰ مطرح بوده است. یکی از آنها مربوط به تحلیل گر شناخته شده مینگ چیکو می باشد که به عنوان اولین نفر به احتمال استفاده از این لنزها اشاره نمود.

او در ابتدا گفت که لنزهای پریسکوپ در آیفون ۱۴ پرو به کار خواهد رفت اما حالا او عقیده دارد که این لنزها در آیفون ۱۵ پرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. البته تاکنون برخی از گوشی های اندرویدی پیشرفته از لنزهای پریسکوپی استفاده کرده اند که از آن جمله می‌توان به گوشی سامسونگ گلکسی ‏s۲۱ اولترا و هواویی پی ۴۰ پرو پلاس نام برد. هر دوی این وسیله ها قادرند تا حد ۱۰ ایکس زوم اپتیکال با شفافیت بسیار بالا را به کاربر ارائه دهند. انتظار می رود که آیفون ۱۵ پرو از این لنزهای پریسکوپ برخوردار شوند. لازم به ذکر است که در حال حاضر آیفون ۱۳ پرو از لنزهای اپتیکال سه ایکس استفاده می کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.