آیفون ۱۵ پرو از سیستم فیس آیدی زیر صفحه نمایش ساخت سامسونگ بهره مند خواهد شد

آیفون ۱۵ پرو از سیستم فیس آیدی زیر صفحه نمایش ساخت سامسونگ بهره مند خواهد شد

بر اساس گزارش جدیدی از منبع خبری کره ای The Elec شرکت Samsung Display قرار است تکنولوژی سیستم دوربین زیر صفحه نمایش را برای اپل به منظور جاسازی و استقرار فیس آیدی زیر صفحه نمایش در آیفون های سال بعد که احتمالا آیفون ۱۵ پرو نام خواهد گرفت بسازد.‌ درحالی که شایعات پیش‌بینی می‌کنند که مدل های آیفون ۱۴ پرو که قرار است تا پاییز امسال رونمایی شوند از برش های قرصی شکل و حفره ای برای جا دادن دوربین جلویی و سیستم فیس آیدی مورد استفاده قرار گیرند.

گزارش امروز ادعا می کند که اپل قصد دارد برای مدل های آیفون ۱۵ پرو تنها از یک طراحی حفره برای جا دادن دوربین استفاده کرده و سیستم اسکنرهای فیس آیدی در زیر صفحه نمایش به صورت مخفی جاسازی شود.  تکنولوژی سامسونگ می‌تواند با توجه به پیشرفت هایی که داشته است به صورت موثری حسگرهای فیس آیدی را به صورتی که توسط چشم های غیر مسلح غیر قابل دیدن نباشد مخفی کند، به همان صورتی که سامسونگ در گوشی های گلکسی زد فولد ۳ برای جا دادن سیستم دوربین زیر صفحه نمایش استفاده کرده است.

در گوشی Zfold 3 تراکم پیکسلی در محل استقرار دوربین جلویی نسبت به بقیه صفحه نمایش کمی پایین تر است که همین امر اجازه ورود نور به دوربین را می دهد، ولی از طرف دیگر این امر باعث خواهد شد که دوربین نتواند آنطور که باید عکس های با کیفیت بالایی را ارائه کند. باید منتظر ماند و دید که آیا استفاده از این تکنولوژی  برای سیستم فیس آیدی آنقدر موثر خواهد بود که با قرار گرفتن در زیر صفحه نمایش همچنان بتواند به خوبی وقتی که در بخش ناچ قرار دارد برای تشخیص هویت کاربر مورد استفاده قرار گیرد. بر اساس این گزارش شرکت سامسونگ با یک شرکت کانادایی به نام OTI Lumionics برای ایجاد این تکنولوژی در حال همکاری می باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.