آیفون ۱۴ پرو با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و لنزهای پریسکوپ در سال ۲۰۲۳ به بازار خواهد آمد

آیفون ۱۴ پرو با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و لنزهای پریسکوپ در سال ۲۰۲۳ به بازار خواهد آمد

اپل قصد دارد که دوربین‌های ۴۸ مگاپیکسلی را به نسل بعدی آیفون های خود اضافه کند و در پی آن می خواهد که در سال ۲۰۲۳ لنزهای پریسکوپ را نیز  برخی مدل های آیفون خود مجهز کند. اینها اظهاراتی که برپایه گفته های تحلیل گر اپل مینگ چیکو ارائه شده است.

در یادداشتی که این تحلیلگر منتشر نموده است گفته می شود که دوربین آیفون ها در طول این دو سال ارتقای بسیار زیادی خواهد نمود که این میزان سهم بازار و درآمد شرکت های تامین کننده لنز های اپل به نام شرکت لارگان را افزایش خواهد داد. این تحلیلگر جزئیات بیشتری را در این مورد ارائه نمی‌دهد اما قبلاً اظهار نمود که دوربین‌های ۴۸ مگاپیکسلی فقط به آیفون ۱۴ پرو  اختصاص خواهد یافت که می تواند با کیفیت ۸ کی فیلمبرداری کند و نسبت به مدل‌های کنونی که با کیفیت ۴k فیلمبرداری می کند ارتقای قابل توجهی محسوب می شود.

ویدیو هایی با کیفیت فیلمبرداری می شوند برای هدست های AR/VR اپل که قرار است در سال بعد به بازار ارائه شوند بسیار مناسب خواهد بود. مینگ چیکو قبل از این نیز ادعا نمود که مدل های آیفون ۱۴ پرو از ترکیب دوربین های ۴۸ مگاپیکسلی و ۱۲ مگاپیکسلی استفاده خواهند کرد. این در حقیقت همان استراتژی است  شرکت‌های تولید کننده موبایل های اندرویدی مانند سامسونگ نیز سالهاست که آن را انجام می دهند  pixel binning نام دارد. این ترکیب اجازه خواهد داد که مدل های آیفون ۱۴ پرو بتوانند تصاویر با کیفیت ۴۸ مگاپیکسلی را برای شرایط روشن و  کیفیت ۱۲ مگاپیکسلی برای شرایط کم نور استفاده کنند.

علاوه بر این او اعتقاد دارد که حداقل یکی از مدل های آیفون ۱۵ از لنزهای پریسکوپ در سال ۲۰۲۳ بهره مند خواهد شد که می‌تواند تا حد زیادی قابلیت زوم اپتیکال را افزایش دهد. این لنز ها با طرز قرار گیری تاشونده سبب افزایش میزان زوم اپتیکال خواهند شد و اجازه می‌دهند در وسایل بسیار کامپکت و کوچکی مانند گوشی های همراه از قابلیت زوم های بالا استفاده نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.