آیفون ۱۴ پرو از ۸ گیگابایت رم مشابه با  گلکسی اس ۲۲ بهره خواهد برد

آیفون ۱۴ پرو از ۸ گیگابایت رم مشابه با  گلکسی اس ۲۲ بهره خواهد برد

بر اساس گزارش جدیدی از یک منبع خبری آسیایی آیفون ۱۴ پرو از ۸ گیگابایت رم که بیشترین مقدار رم بکار رفته در  آیفون تا بحال می باشد برخوردار خواهد شد. بر اساس گزارشی از یک منبع خبری کره‌ای که ارتباط نزدیکی با کارخانجات تامین کننده اپل دارد شایع است قطعات مربوط به حافظه  آیفون ۱۴ پرو از قبل وارد تولید انبوه شده است.

این منبع خبری قبلاً ادعا نمود که اپل مدل آیپد مینی جدیدی را به بازار ارائه خواهد نمود که دارای نمایشگر ۸.۷ اینچ بوده که پهنای بدنه آن در مقایسه با آیپد مینی نسل پنجم که در نیمه دوم ۲۰۲۱ به بازار ارائه شد افزایش یافته ولی ارتفاع آن کمتر خواهد بود. البته اندازه صفحه نمایش مطابق با آن چه که این منبع خبری پیش بینی کرده بود دقیق و درست از آب در نیامد چرا که آیپد مینی نسل ۶ با نمایشگر ۸.۳ اینچی به بازار ارائه کرد، اما از لحاظ نسبت ابعاد بدنه پیش‌بینی‌ها به واقعیت تبدیل شد.

در سال قبل بر اساس گزارش دیگری از تحلیل گر امور امنیتی وب به نام جف پو ادعا نمود آیفون ۱۴ پرو از نمایشگر ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۴ پرو مکس از نمایشگر ۶.۷ اینچی و همین طور ۸ گیگابایت رم بهره خواهد برد. این مقدار افزایش رم نسبت به مدل های آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۳ پرو که شش گیگابایت رم دارند تفاوت قابل ملاحظه ای می باشد و بیشترین مقدار رم حافظه استفاده شده در آیفون تا بحال بحساب می آید.

البته مدل های غیر از پرو از نمایشگرهای کوچک تر و مقدار رم کمتری بهره خواهند برد. اگر آیفون ۱۴ پرو از ۸ گیگابایت رم بهره مند شود هنوز نسبت به آیپد پرو که در اوایل ۲۰۲۱ به بازار آمد و دارای گزینه حافظه رم ۱۶ گیگابایتی است  هنوز راه زیادی را برای طی کردن دارد. بر اساس تست های انجام شده مشخص شد که آیفون ۱۳ از لحاظ سرعت و عملکرد تا حدود قابل ملاحظه‌ای نسبت به آخرین مدل سامسونگ گلکسی اس ۲۲ برتری دارد، اما هنوز از لحاظ حافظه رم نسبت به این وسیله بسیار عقب است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.