آیفون ۱۴ و هدفون های واقعیت ترکیبی به تکنولوژی وای فای Wi-Fi 6E  مجهز خواهند شد

آیفون ۱۴ و هدفون های واقعیت ترکیبی به تکنولوژی وای فای Wi-Fi 6E  مجهز خواهند شد

بر اساس گزارش جدیدی از تحلیلگر معتبر اپل مینگ چیکو آیفون ۱۴ اپل پیش بینی می شود که به همراه هدست واقعیت ترکیبی این شرکت از تکنولوژی ارتباطی وای فای پیشرفته Wi-Fi 6E  برخوردار باشد. مینگ چیکو در یادداشتی به سهامداران اپل گفت که محصولات جدید اپل شامل آیفون ۱۴ و وسیله هدستی با نمایشگر این شرکت قرار است که از تکنولوژی وای فای Wi-Fi 6E  بهره مند شوند.

از جمله هدست های واقعیت مجازی که توسط شرکت های مانند شرکت متا یا فیسبوک سابق ساخته شده است نیز دارای قدرت دارای سیستم ارتباطی وای فای Wi-Fi 6E  می باشند. او توضیح می‌دهد که سیستم وای-فای Wi-Fi 6E  یکی از عوامل کلیدی خواهد بود که بتواند سرعت بالای اینترنت وایرلس را برای تجربه‌های بهتر وسایل واقعیت مجازی فراهم آورد.

مینگ چیکو اعلام نمود که این هدست های دارای نمایشگر در سال ۲۰۲۲، ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ به ترتیب از تکنولوژی های وای فای Wi-Fi 6E  و Wi-Fi 6E/7  و Wi-Fi 7  بهره خواهند برد، اما هنوز مشخص نیست کدام یک از اینها مربوط به محصولات اپل می باشد.

مینگ چیکو که قبلا نیز اعلام نموده بود که هدست اپل انتظار می رود که از قابلیت ارتباطی Wi-Fi 6E  برخوردار باشد، اما این اولین باری است که او در ارتباط با آیفون ۱۴ نیز معتقد است از چنین سیستم ارتباطی بهره مند خواهد شد. برخی از گزارشات نیز قبلا پیش بینی نمودند که مدل های آیفون ۱۳ از تکنولوژی Wi-Fi 6E  خواهند شد اما چنین چیزی به واقعیت نپیوست.

تکنولوژی ارتباطی Wi-Fi 6E  دارای قابلیت استفاده از از Wi-Fi 6 می باشد که دارای عملکرد و سرعت انتقال داده های بالاتر و  تاخیر کمتر می باشد که می‌تواند تا باند ۶ گیگاهرتز نیز حمایت کند. این تکنولوژی جدید نسبت به تکنولوژی های قبلی می تواند دامنه وسیع تری را تحت پوشش خود قرار دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.