آیفون ۱۴ به دلیل استفاده از چیپ های جدید ۵ جی عمر باتری بیشتری خواهد داشت

آیفون ۱۴ به دلیل استفاده از چیپ های جدید ۵ جی عمر باتری بیشتری خواهد داشت

بر اساس گزارشی که از کارخانجات تامین کننده اپل به دست آمده است آیفون ۱۴ از چیپ های جدید ۵ جی استفاده خواهد کرد که از مصرف باتری پایین تری برخوردارند و از این لحاظ می تواند علیرغم داشتن تکنولوژی جدید Wi-Fi 6E  طول عمر بیشتر باتری را تضمین کند.

منبع خبری Economic Daily News اعلام نمود که شرکت سازنده چیپ TSMC در حال حاضر تمامی سفارش های اپل برای ساخت چیپ های ۵G که برای مودم های ۵ مورد استفاده قرار خواهد گرفت و قرار است در آیفون ۱۴ به کار رود را دریافت نموده است و از این لحاظ این شرکت کلیه سفارش های مربوط به سامسونگ را نیز از آن خود نموده است. این چیپ ها به احتمال زیاد در مودم های کوالکام اسنپدراگون x۶۵ به کار خواهند رفت که کارخانه TSMC با استفاده از روند ساخت شش نانومتری آنها را تولید خواهد نمود.

شرکت TSMC در این مورد گفت که فرآیند ۶ نانومتری برای چیپ های ۵G RF می تواند به ساخت چیپ های کوچکتری منجر شود و متعاقباً از مصرف باتری کمتری برخوردار است. روند ساخت ۶ نانومتری باعث می شود که چیپ ها انرژی کمتری را در هنگام استفاده از باند های sub-6GHz و mmWave 5G مصرف کند. این در حالی است که این چیپ ها به طور کامل می توانند از لحاظ عملکردی داده ها را بدون هیچ گونه افت و یا کاهش منتقل کنند.

از این لحاظ در آیفون های جدید به دلیل بکارگیری این چیپ های کوچک تر فضای بیشتری باز خواهد شد که اپل بخواهد احتمالا تکنولوژی‌های دیگری را در آن به کار ببرد. زیرا که هر میلیمتر مربع فضایی که در داخل این وسیله ایجاد شود می تواند به معنی استفاده از باتری بزرگتری باشد که طول عمر و عملکرد بالاتری را به وجود خواهد آورد.

بنابراین هر دو عامل استفاده از باتری بزرگتر و همینطور استفاده از چیپ های با مصرف باتری کمتر می تواند طول عمر باتری را در مدل های جدید آیفون ۱۴ به مراتب بالاتر ببرد. از سال ۲۰۲۳ اپل قصد دارد به طور کامل از به کارگیری چیپ های کوالکام فاصله گرفته و مودم های ۵ جی ساخت خود را در آیفون ها به کار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.