آیفون ۱۴ از فریم های دور صفحه نمایش مشابه با آیفون ۱۳ برخوردار خواهد بود

آیفون ۱۴ از فریم های دور صفحه نمایش مشابه با آیفون ۱۳ برخوردار خواهد بود

بر اساس گزارشی از یک منبع خبری آسیایی، ضخامت فریم های دور صفحه نمیش در مدل های آیفون ۱۴ مشابه با آیفون ۱۳ خواهد بود. منبع خبری Naver پیش بینی می کند تمام مدل های آیفون ۱۴ دارای فریم های با ضخامت مشابه با مدل های آیفون ۱۳ خواهد بود و از این لحاظ تغییری در طراحی انجام نخواهد شد. . این گزارش در مقابل ادعاها و شایعات دیگری قرار می‌گیرد که پیش‌بینی می‌کنند مدل‌های آیفون ۱۴ دارای فریم های نازک تر نسبت به مدل های آیفون ۱۳ می باشند.

اپل در چند سال اخیر سعی کرده است که ضخامت فریم های دور صفحه نمایش را برای محصولات جدید خود تا آنجا که ممکن است کاهش دهد که از آن جمله می توان به اپل واچ های سری ۷، آیپد مینی ۶ و مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی اشاره کرد. همین امر باعث می شود که گمانه زنی ها در ارتباط با احتمال کاهش فریم های دور صفحه نمایش مدل های آیفون ۱۴ افزایش یابد. در سال ۲۰۲۰ اپل برای مدل های آیفون ۱۲  ضخامت فریم دور صفحه نمایشگرهای سوپر رتینای XDR را کاهش داد و باعث شد که نسبت به مدل های آیفون ۱۱  ضریب بدنه به صفحه نمایش در آن ها گسترش یابد و فضای بیشتری در صفحه نمایش برای کاربر ایجاد شود.

اما مدل های آیفون ۱۳ نسبت به مدل های آیفون ۱۲ از لحاظ ضخامت فریم های دور صفحه نمایش تغییری را متحمل نشدند. اگر گزارش امروز درست باشد بدان معنی است که اپل یک بار دیگر قصد دارد برای مدل های آیفون ۱۴ ضخامت دور صفحه‌نمایش بدون تغییر حفظ کند و یا اینکه برای مدل های پرو با کاهش بخش ناچ مقدار فضای صفحه نمایش را افزایش دهد.  وبلاگ کره ای Naver نیز قبلاً در آخرین دقایق پیش‌بینی‌های درستی را در ارتباط با خصوصیات آیفون اس ای و آیپد ایر نسل ۵ ارائه کرده است و از این لحاظ می توان تا حدی به ادعای آن اتکا نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.