آیفون ۱۴ احتمالاً بدون پورت ساخته خواهد شد

آیفون ۱۴ احتمالاً بدون پورت ساخته خواهد شد

از زمانی که اپل پورت هدفون را در آیفون ۷ در سال ۲۰۱۶ حذف نمود شایعاتی منتشر می‌ شد که ادعا می کردند اپل در نهایت پورت لایتنینگ را برای آیفون های نسل بعدی به صورت کامل برخواهد برداشت. در ابتدا پیش‌بینی می شد که در مدل های پیشرفته آیفون ۱۳ پورت لایتنینگ  برداشته خواهد شد که البته این اتفاق نیفتاد. اما به دلایل مختلفی احتمال زیادی دارد که اپل در سال ۲۰۲۲ برای آیفون ۱۴ این تغییر را اعمال کند. همانطور که می دانیم اپل دارای یک هدف طولانی مدت می باشد که بر اساس آن قصد دارد  آیفون ها را بدون پورت و دکمه و به طور کامل با طراحی یک دست و تمیز بسازد که فاقد هر گونه منفذ درز و شکافی است.

اما برای آنکه اپل بتواند این طراحی بدون پورت را اعمال کند و عمل شارژ و انتقال دیتا را به صورت وایرلس انجام دهد هنوز با چالش‌هایی روبروست.  چرا که برای عمل انتقال دیتا اپل قصد دارد به راه حلی فراتر از بلوتوث نگاه کند. زیرا که محدودیت های پهنای باند بلوتوث مانع از آن می شود که کیفیت صدا به طور کامل به هدفون های بیسیم منتقل شود و از طرف دیگر می‌خواهد بر روی یک پروتکل وایرلس سریعتر دست یابد که به آیفون اجازه می دهد تا بتواند عمل انتقال داده ها را با سرعتی بیشتر از پورت لایتنینگ به انجام برساند. در غیر این صورت هر گونه تغییر طراحی سمت یک نوع آیفون بدون پورت یک حرکت رو به عقب محسوب خواهد شد.

در حقیقت اپل چنین پروتکلی را از قبل ایجاد نموده است. مکرومرز اخیراً دریافت که اپل واچ های سری ۷ به ماژولی مجهز شده‌اند که می‌تواند در هنگام قرار گرفتن بر روی داک مگنت وایرلس با سرعت شارژ ۶۰ گیگاهرتز عمل انتقال وایرلس دیتا را تا همان حد ۶۰ گیگاهرتز به انجام برساند. البته اپل چنین اعدادی را در تبلیغات خود برای اپل واچ به طور رسمی اعلام نکرده است زیرا که این داک های ویژه فقط برای مصارف داخلی در حال حاضر به کار می رود.  عنوان مثال اپل فقط در حال حاضر  این داک های وایرلس رای برای ریستور کردن اپل واچ در فروشگاه های رسمی خود استفاده می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.