آیفون ۱۴ احتمالاً از طراحی حفره ای دوربین در صفحه نمایش بهره خواهد برد

آیفون ۱۴ احتمالاً از طراحی حفره ای دوربین در صفحه نمایش بهره خواهد برد

بر اساس گزارشات ۱۴ ممکن است به جای استفاده از حسگرهای تاچ‌ آیدی زیر صفحه نمایش آیفون که امکان ایجاد یک نمایشگر تمام صفحه بدون هیچگونه حفره ای در بالای خود را بوجود خواهد آورد،  ممکن است بخواهد با کاهش دادن فضای ناچ تا حدود یک سوراخ آن را همچنان در بالای صفحه نمایش حفظ کند.

این محلی خواهد بود که سیستم دوربین را در خود جای می دهد و ممکن است این بدان معنا باشد که اپل بخواهد برای زمان طولانی همچنان از بخش ناچ استفاده کند. اظهار نظر تحلیلگر اپل مینگ چیکو که قبل از آن گزارش داد که حداقل یکی از مدل های پیشرفته آیفون در سال ۲۰۲۲ از طراحی صفحه حفره ای در نمایشگر بهره خواهد برد.  این طراحی حفره ای  مشابه آن چیزی است که در حال حاضر در برخی از گوشی های پرچمدار اندرویدی به کار می رود.

علاوه بر گزارش مینگ چیکو، نشت دهنده شناخته شده جان پروسر رندرهایی را به اشتراک گذاشت که بر اساس ادعای او مربوط به آیفون ۱۴ می باشد. باید گفت حتی اگر اپل بخواهد بخش ناچ آیفون ۱۴ را با طراحی حفره ای بسازد،  برای اپل مشکل خواهد بود که به طور کامل این ناحیه را حذف کند. این مطلبی است که یکی از کارشناسان در شبکه اجتماعی چینی بهنام ویبو ارائه داده است.

این منبع قبل از این که به درستی پیش‌بینی کرده بود که آیفون‌های نسل ۹ در مراسم رویداد سپتامبر اپل معرفی می‌شوند. در این گزارش جدید نیز این منبع ادعا می‌کند که اپل بخش ناچ را در آینده حذف نموده و به جای آن از طراحی حفره ای در بالای صفحه نمایش برای جا دادن دوربین استفاده می کند. بنابر این آیفون ۱۴ همچنان دارای بخش ناچ کوچک تر خواهد بود.

در مدلهای جدید آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو اپل مقداری بخش ناچ را کوچکتر نمود برای این کار اپل مجبور بود که اندازه قطعات ساخته شده برای سیستم دوربین را تغییر دهد و همین طور در مهندسی ساخت قطعات داخلی آیفون تغییرات عمده ای را ایجاد کند. اپل امسال بخش اسپکر گوشی تلفن آیفون خود را به قسمت بالای فریم منتقل نمود تا بتواند بخش ناچ را کوچکتر کند. مینگ چیکو در گزارش قبلی خود هیچ گونه جزئیاتی را در ارتباط با اینکه اپل چگونه قرار است حسگرهای تاچ را در مدلهای پیشرفته آیفون ۱۴ ارائه ننموده و فقط به این ادعا بسنده کرده است که آیفون های آینده از طراحی حفره های بهره مند خواهد شد.

بر اساس گزارش امروز اپل از تاچ آیدی زیر صفحه نمایش استفاده نخواهد کرد بنابراین فیس آیدی تنها گزینه تشخیص هویت در آیفون های ۱۴ خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.