آیفون ۱۳ پرو مکس از دوربین واید f/1.5 بهره خواهد برد

آیفون ۱۳ پرو مکس از دوربین واید f/1.5 بهره خواهد برد

در حالی که انتظار نمی رود اپل بخواهد دوربین‌های پشتی آیفون های نسل بعدی را ارتقا دهد، مدلی که دارای بزرگترین صفحه نمایش است بر اساس تحلیل های میل چیکو  از لحاظ عملکرد دوربین بهبود رسانی‌های جزئی را دریافت خواهد کرد.

این تحلیلگر در روز چهارشنبه در مورد لنزهایی که اپل از تامین کننده های خود سفارش داده از صحبت می کند و بر اساس آن می گوید که لنزهای f/1.5 ماژول دوربین های واید انگل را پوشش می‌دهند و این لنزها قرار است که در آیفون ۱۳ پرومکس به کار روند.

استفاده از این لنز ها باعث کیفیت بهتر عکس برداری در شب هنگام و همینطور بهبود حالت بوکه یا پس زمینه مات می شوند.  مدل های  دیگری که قرار است در سری گوشی‌های آیفون ۱۳ قراربگیرند شایع است که شامل آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو می باشد که همگی دارای لنزهای واید انگل مشابه f/1.6 می باشند و همینطور از لحاظ طراحی با آنچه که در آیفون ۱۲ ۲۰۲۰ وجود دارد یکسان خواهد بود.

مانند آیفون های کنونی هر دوربین واید انگل آیفون ۱۳ از سری لنزهای هفت قطعه ای ۷P lens stack را تقویت نموده تا بتواند باعث دریافت بیشتر نور از محیط شده و همین طور میزان بروز خطاهای تفکیک رنگ را کاهش دهد.

اپل انتظار می‌رود که تمام دوربین های پشتی آیفون های جدید خود را از نوع ۷ قطعه های مجهز کند. این تحلیلگر اعتقاد دارد که تامین کننده های چینی قطعات دوربین به نام Sunny Optical تاییدیه لازم را برای تولید قطعات ۷P را گرفته است که به زودی قرار است در چرخه تولید محصولات اپل به کار آید.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود این شرکت تولید لنزهای ۷P را برای آیفون ۱۳ در کوارتر دوم ۲۰۲۱ آغاز خواهد کرد. اگرچه برای آیفون های امسال ارتقا و یا بروزرسانی چندانی مورد انتظار نیست اما برای سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ بر اساس گزارشات اپل می‌خواهد تغییرات بزرگی را در گوشی‌های همراه خود اعمال کند. به غیر از آیفون اپل همچنین انتظار می رود تا حد زیادی در دو سه سال آینده تولید لنزهای اپتیک را برای استفاده در محصولات دیگر خود نظیر اپل گلس و اپل کار افزایش دهد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *