آیفون ۱۳ پرو در مقایسه با آیفون ۱۲ پرو ۲۰ دلار هزینه ساخت بیشتری دارد

آیفون ۱۳ پرو در مقایسه با آیفون ۱۲ پرو ۲۰ دلار هزینه ساخت بیشتری دارد

بر اساس گزارش ها هزینه ساخت مدل آیفون ۱۳ پرو تقریباً ۲۰ دلار بیشتر از مدل آیفون ۱۲ پرو می باشد، ولی همچنان این مدل با قیمت مشابه ۹۹۹ دلار  در سال قبل مدل های آیفون ۱۲ پرو قیمت‌گذاری شده است. منابع خبری TechInsights با تحلیل و بررسی هزینه ساخت مدل آیفون ۱۳ پرو پرداخت متوجه شد که به دلیل افزایش هزینه قطعات به خصوص مربوط به خصوصیات دو قطعات دوربین، چیپ بیونیک A15،  نمایشگرهای پروموشن و همینطور باتری بزرگتر این مدل جدید آیفون ۵۷۰ دلار هزینه ساخت در بردارد درحالتی که آیفون ۱۲ پرو بر اساس این تحلیل ۵۴۸ دلار هزینه ساخت را شامل می شود.

در مقایسه با گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۱ پلاس نسبت هر دو مدل های آیفون ذکر شده هزینه ی بسیار بیشتری برای ساخت متحمل می شوند. افزایش هزینه ساخت از مدل آیفون ۱۲ پرو به مدل آیفون ۱۳ پرو بسیار قابل تشخیص و ملاحظه می باشد، اما این تفاوت همانند تفاوت قیمت هزینه ساخت آیفون ۱۲ نسبت به آیفون ۱۱ نمی باشد. آیفون ۱۲ از قابلیت حمایت از تکنولوژی ۵ جی، چیپ پنج نانومتری و طراحی مسطح برخوردار است. این این تغییرات باعث شد که آیفون ۱۲ نسبت به آیفون ۱۱ تقریبا  ۲۱ درصد هزینه بیشتری برای ساخت دربر داشته باشد.

همزمان با آغاز فروش مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو در ماه قبل یک گزارش پیشنهاد نمود که به دلیل افزایش هزینه تولید چیپ بکار رفته گوشی های موبایل اپل ممکن است قیمت مدل های آیفون ۱۳ را برای جبران هزینه ساخت افزایش دهد. اما هنوز این اتفاق نیفتاده و اپل هم چنان قیمت مدلهای آیفون ۱۳ را ثابت نگه داشته است.

گزارش دیگری نیز پیشنهاد می کند که اپل به دنبال راه‌های دیگری بوده است که بتواند به گونه ای قطعات دوربین را در آیفون به کار برد که در هزینه ساخت صرفه جویی شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.