آیفون ۱۳ پرو در مقایسه با آیفون ۱۲ پرو افزایش قابل توجهی را از لحاظ عملکرد پردازشی گرافیکی نشان می دهد

آیفون ۱۳ پرو در مقایسه با آیفون ۱۲ پرو افزایش قابل توجهی را از لحاظ عملکرد پردازشی گرافیکی نشان می دهد

درست یک روز پس از آن که مدل های آیفون ۱۳ توسط اپل اعلام گردید اولین تست های عملکرد گیگبنچ در سطح اینترنت منتشر شد. فردی برای اولین بار علکرد پردازشی گرافیکی آیفون ۱۳ فروردین از طریق این نرم‌افزار به دست آورد و بر اساس نتایج آن مشخص شد که از لحاظ عملکرد پردازشی گرافیکی در مقایسه با نسل قبلی یعنی آیفون ۱۲ پرو افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.

بر اساس این تست آیفون ۱۳ پرو توانست امتیاز ۱۴۲۱۶را کسب کند که ۵۲ درصد در مقایسه با امتیاز ۹۱۲۳ توسط آیفون ۱۲ پرو بیشتر می‌باشد. مدل های آیفون ۱۳ از چیپ های A15 با شش هسته برای سی پی یو تشکیل شده‌اند که شامل دو هسته پرقدرت و چهار هسته ای کم مصرفی باشد. هر دو وسیله های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو دارای سی پی یو یکسان می باشند، اما از لحاظ جی پی یو تفاوت هایی میان آنها وجود دارد.

آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی از طرف دیگر به GPU چهار هسته‌ای مجهز شده‌اند در حالی که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس دارای GPU پنج هسته‌ای می‌باشند. اپل ادعا می کند که چیپ های A15 با جی پی یو های ۵ هسته‌ای که در مدل‌های پرو به کار رفته است قوی ترین چیپ هایی است که تاکنون در گوشی های همراه به کار رفته و ۵۰ درصد قابلیت پردازشی بیشتر نسبت به هر گوشی همراه دیگری را ارائه می‌کند.

این بنچمارک همچنین تایید می‌کند که مدل‌های پرو دارای ۶ گیگابایت رم هستند، همانطوریکه در از اطلاعات حاصل از کدهای Xcode به دست آمد. و از طرف دیگر آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی دارای ۴ گیگابایت رم می باشد. از طرف دیگر مدل پایه آیفون ۱۳ هنوز توسط فردی از لحاظ تست بنچمارک مورد آزمایش قرار نگرفته است و از طرف دیگر هنوز از لحاظ قدرت پردازشی سی پی یو چیپ A14 نسبت به این A15 مقایسه نگردیده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.