آیفون ۱۳ نسبت به مدل های قدیمی تر آیفون ارزش خود را بیشتر حفظ کرده است

آیفون ۱۳ نسبت به مدل های قدیمی تر آیفون ارزش خود را بیشتر حفظ کرده است

بر اساس داده‌های حاصل از شرکت تحقیقاتی SellCell آیفون ۱۳ توانسته دو ماه پس از زمان آغاز فروش این محصول ارزش خود را نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر بیشتر حفظ کند. شرکت تحقیقاتی SellCell این اطلاعات را با توجه به بررسی داده های حاصل از ۴۵ فروشگاه های مختلف به دست آورد و مشخص شد که آیفون ۱۳ نسبت به آیفون های قدیمی تر در مدت دو ماه پس از آغاز فروش توانسته است افت قیمت کمتری داشته است.

در این مورد باید گفت که مدل های آیفون ۱۳ بر اساس این داده ها در طول این دو ماه تنها ۲۵ درصد از ارزش خود را به طور متوسط از دست داده‌ در صورتی که در مقام مقایسه باید گفت مدلهای آیفون ۱۱ در همین زمان ۴۴ درصد و مدل‌های آیفون ۱۲ چهل و یک درصد از ارزش خود را در همین دوره زمانی از دست دادند. علاوه بر این داده های حاصل از این شرکت همچنین نشان می دهد که در فاصله میان ماه اول و دوم پس از فروش مدل های آیفون ۱۳ تنها شش دهم درصد از ارزش خود را از دست دادند.

در این مورد باید گفت که آیفون ۱۳ مینی بیش از مدل های دیگر ارزش خود را در همین دوره زمانی از دست داد که برای مد لهای ۱۲۸ و ۲۵۶ به ترتیب مقدار های ۵ و ۷.۵ افت قیمت درصد را نشان می دهد. در این مورد بر اساس داده ‌های حاصل از  شرکت SellCell دلایل مختلفی را برای برای این مسئله می توان در نظر گرفت. دلایلی از قبیل کمبود قطعات اولیه، پایین آمدن میزان تولید محصول و افزایش زمان تاخیر در ارسال سفارشات از جمله دلایلی هستند که باعث شده است مدل های آیفون ۱۳ همچنان قیمت بالایی را نسبت به محصولات قدیمی‌تر داشته باشند.

بر اساس این داده ها حتی می‌توان پیش‌بینی بود که برای آیفون ۱۴ وضعیت از این هم فراتر خواهد رفت و مدل های آیفون های نسل بعد با شیب بسیار کمتری ارزش خود را از بدهند که این امر ممکن است به مشتریان بیش از هر چیز دیگر فشار وارد کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.