آیفون ۱۳ در تست بنچمارک تا حد قابل ملاحظه ای سریعتر از سامسونگ گلکسی اس ۲۲ ظاهر شد

آیفون ۱۳ در تست بنچمارک تا حد قابل ملاحظه ای سریعتر از سامسونگ گلکسی اس ۲۲ ظاهر شد

مدل های جدید سامسونگ گلکسی اس ۲۲ که به تازگی معرفی شده اند از جمله سریع ترین گوشی های آندروید محسوب می شوند، اما هنوز اپل سریع ترین چیپ های موبایلی موجود در بازار را در دست دارد.  در تست گیگ بنچ ۵ که توسط منبع خبری PCMag صورت گرفت سامسونگ گلکسی اس ۲۲ اولترارا با پردازشگر اسنپدراگون ۸ نسل اول در تست چند هسته‌ای امتیاز ۳۴۳۳ را به دست بیاورد که در مقایسه با امتیاز ۴۶۴۷ حاصل از آیفون ۱۳ پرومکس با چیپ A15 تفاوت قابل ملاحظه ای را نشان می دهد.

بر اساس این نتایج می‌توان نتیجه گرفت که آیفون ۱۳ پرو مکس بر اساس عملکرد پردازشگر و سی پی یو تقریباً ۳۵ درصد سریعتر است گلکسی اس ۲۲ الترا می باشد. در ایلات متحده مدل های گلکسی اس ۲۲ با پردازشگرهای اسنپدراگون ۸ نسل اول  ارائه می شود اما این مدل ها در اروپا با چیپ های ساخت سامسونگ اکسینوس ۲۲۰۰ بفروش می رسند. تست گیگ بنچ ۵ برای مدل‌های اکسیوس ۲۲۰۰ امتیاز تخمینی ۳۵۰۰را در تست چند هسته ای به دست آمده در صورتی که مدل های آیفون ۱۳ با تفاوت قابل ملاحظه ای عدد بیشتری را به دست آوردند.

منع خبری PCMag همچنین تست جداگانه را برای عملکرد سرعت پردازش های درک ماشینی آیفون ۱۳ پرو مکس انجام داد که توانست امتیاز ۹۴۸ را به دست بیاورد که در مقایسه با عدد ۴۴۸ حاصل از گلکسی اس ۲۲  دو برابر سریع تر می باشد. چیپ های سری A15 اپل دارای انجین ۱۶ هسته‌ای باشند که قادرند تقریباً ۱۵ تریلیون عملیات را در ثانیه در فعالیت های درک ماشینی پردازش کند. اپل قرار است که در سال اخیر در مدل های آیفون ۱۴ از چیپ های سری نسل بعدی A16 استفاده کند که  عملکرد به مراتب بهتری برخوردار هستند.

آیفون ۱۳ در تست بنچمارک تا حد قابل ملاحظه ای سریعتر از سامسونگ گلکسی اس ۲۲ ظاهر شد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.