آیفون ۱۳ بدون پورت ممکن است بتواند بدون نیاز به کابل iOS را ریستور کند

آیفون ۱۳ بدون پورت ممکن است بتواند بدون نیاز به کابل iOS را ریستور کند

گزارش جدیدی حاکی ار آن است که نسخه ای از آیفون ۱۳ که فاقد کابل پورت لایتنینگ می باشد ممکن است بتواند با کمک “ریکاوری اینترنتی”  بدون نیاز به اتصال با مک یا PC سیستم عامل iOS را دوباره بازیابی کند.

بر اساس این گزارش نوعی ریکاوری از روی اینترنت یا ریکاوری اینترنتی برای نصب دوباره iOS بدون نیاز اتصال آیفون به مک یا PC روند اینستال را انجام خواهد داد.

همانطور که می دانیم بازیابی و ریکاوری آیفون های غیر پاسخگو و غیرفعال معمولاً نیاز به اتصال به وسیله دیگری را دارد و به طور ویژه از طریق پورت لایتنینگ انجام می شود. اگر شایعات مربوط به آیفون بدون پورت حقیقت داشته باشد فقدان پورت لایتنینگ و یا هرگونه ارتباط فیزیکی استاندارد دیگر ممکن است عمل بازیابی و یا نصب مجدد سیستم عامل را در هنگام بروز هر مشکلی با اشکالات ویژه همراه کند.

برای آنکه بتوان روند نصب کامل iOS را بر روی یک آیفون غیر پاسخگو بدون نیاز فیزیکی به هرگونه اتصال انجام داد، اپل در حال حاضر به دنبال راه حلی برای این مسئله می باشد. بر اساس شایعات حاصل از منابع خبری Appleosophy راه اصلی انجام دادن این کار فقط از طریق روشی است که به آن  ریکاوری اینترنتی گفته می شود.

تیم نرم افزاری اپل گفته می شود که در حال آزمایش بر روی سه روش در این مورد می باشند که بتواند به آیفون اجازه دادن تا روند نصب از طریق اینترنتی انجام شود.

اولین متد شامل قرار دادن آیفون کاربر در یک حالت ریکاوری دستی می باشد که این عمل باعث خواهد شد که وسیله های مجاور آن مانند مک و یا PC که در آن iTunes نصب شده است،  حالت ریکاوری  را تشخیص دهد و از آن به بعد کاربر را برای ادامه روند ریستور و نصب مجدد iOS همراهی کند.

روش دوم به وسیله خود آیفون انجام می شود. بدین صورت که با وارد کردن وسیله به صورت خودکار در حالت ریکاوری اینترنتی پیام هایی در روی صفحه وارد شده که آن می‌تواند روند نصب را برای کاربر ممکن کند.  روش سوم با استفاده از بلوتوث برای انتقال هرگونه سیگنال و یا انتقال داده ها برای روند نصب خواهد کمک گرفته می شود.

گفته می شود که اپل برای استفاده از دو روش اول برای ایجاد ریکاوری آیفون علاقه بیشتری نشان می دهد و برای مدتی است که بر روی این روش ها در حال کار و بررسی می‌باشد. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *