آیفون ۱۳ اندکی ضخیم تر نسبت به نسل قبلی و برآمدگی دوربین در آن تا حد زیادی بیشتر خواهد بود

آیفون ۱۳ اندکی ضخیم تر نسبت به نسل قبلی و برآمدگی دوربین در آن تا حد زیادی بیشتر خواهد بود

به خاطر اعمال تکنولوژی‌های جدید در سری گوشی‌های آیفون ۱۳ انتظار می رود که این گوشی ها از لحاظ بدنه اندکی ضخیم‌تر ساخته شوند و در کنار آن نیز برآمدگی سیستم دوربین پشتی نیز تا حد زیادی بیشتر باشد.

انتظار می‌رود که مدل‌های آیفون ۱۳ در اواخر ۲۰۲۱ رونمایی شوند و در این مورد تغییرات کمی از لحاظ طراحی مورد انتظار است. آیفون ۱۲ از لحاظ طراحی تغییرات زیادی را متحمل شده بود، بنابراین اپل امسال برای آیفون های نسل بعدی فقط به انجام تعمیرات جزئی در مدل های جدید بستنده خواهد کرد.

بر اساس تصاویر شماتیک که توسط مکرومرز به انتشار رسیده است، مدل های آیفون ۱۳ در حد ۰.۷۱ میلیمتر ضخیم تر از نسخه های قبلی خواهند بود. این منبع خبری همینطور می‌گوید که این تصاویر شماتیک بر اساس مدل های پیش ساخته های حاصل شده است که معمولا چند ماه پیش از رونمایی محصول اصلی به بازار عرضه می شود. برآمدگی دوربین در آیفون ۱۳ نیز انتظار می‌رود باعث افزایش ضخامت این گوشی شود. برآمدگی دوربین در آیفون ۱۳ بنابر این گزارشات ۲.۵۱ میلیمتر ضخامت خواهد داشت. ضخامت بدنه از مقدار یک و نیم میلیمتر به یک و هفت دهم میلی متر موجود در آیفون ۱۲ ارتقا داده شده است. بر این اساس مساحت بخش دوربین پشتی در آیفون ۱۳ پرو دارای افزایش یافته و  در حد ۳۶ در ۳۷ میلیمتر خواهد بود.

مکرومرز گمان می کند که این افزایش برآمدگی های دوربین به دلیل جلوگیری از برآمدگی لنز ها در بخش پشتی می باشد.  لازم به ذکر است که اپل اخیراً در مدل‌های آیپد پرو نیز چنین تغییراتی از لحاظ برآمدگی دوربین ایجاد نموده است. انتظار می‌رود که مدل های آیفون ۱۳ در مراسم سپتامبر اپل رونمایی شوند و از جمله تغییراتی که انتظار می رود شامل سیستم دوربین بهبود رسانی شده، صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی پروموشن و همینطور تاچ‌ایدی که به قسمت دکمه های کناری منتقل شده است می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.