آیفون ۱۳ انتظار می‌رود مشابه با اپل واچ از صفحه نمایش همیشه روشن بهره ببرد

آیفون ۱۳ انتظار می‌رود مشابه با اپل واچ از صفحه نمایش همیشه روشن بهره ببرد

بر اساس گزارشی جدید آیفون ۱۳ می‌تواند مانند آنچه که در اپل واچ ها وجود دارد از صفحه نمایش با وضعیت  همیشه روشن استفاده کند. در اوایل ۲۰۲۱ نیز شایعاتی منتشر شد که بر اساس آن ها صفحه نمایش آیفون های جدید می‌توانند بدون آن که باعث از دست رفتن انرژی اضافی باتری شوند به کاربران نوتیفیکیشن ها و هشدارهای لازم را حتی در حالت لاک اسکرین نشان دهند.

اپل انتظار می رود که در پاییز امسال آیفون های نسل بعدی خود را به همراه برخی محصولات دیگ معرفی کند. این در حالی است که شایعات قبلی حاکی از آن بود که آیفون های از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی پروموشن برخوردار خواهند بود. و حالا یک گزارش ادعا می کند که آیفون های جدید از نوعی حالت مشابه با صفحه‌های نمایش اپل واچ بهره خواهند برد که اجازه می دهد نمایش گر همیشه به صورت فعال باقی بماند.

بر این اساس خبرنگار بلومبرگ مارک گورمن که شایعات متعددی را در این مورد تحت پوشش قرار داده است که از آن جمله می توان به احتمال استفاده از چیپ های نسل بعدی و سریع‌تر  سری ۱۵ و کوچکتر شدن بخش ناچ در مدل‌های جدید نام برد. بر این اساس همین طور شایعات به اعمال نرخ تازه ۹۰ هرتزی صفحه های نمایش و در کنار آن یک ویژگی شبیه به صفحه اپل واچ اشاره کرده اند.

همزمان با معرفی اپل واچ سری ۶ ویژگی جدیدی معرفی شد که بر اساس آن صفحه نمایش صورت فعال و قابل خواندن باقی می ماند بدون آنکه مصرف انرژی زیادی را به همراه داشته باشد. در ماه فوریه شایعه بود که چنین ویژگی مشابهی می تواند در آیفون های نسل بعدی نیز به کار رود تا آیکون های ساعت و همینطور نشانگر های میزان باتری  تمام اوقات در صفحه نمایش آیفون نشان داده شود.

این می تواند برای کاربران آیفون ویژگی مفیدی باشد حتی در صورتی که صفحه نمایش قفل است. در این حالت روشنایی صفحه نمایشگر  فقط تا حدی است که بتواند بتوان نوتیفیکیشن ها را در آن مشاهده نمود. بر اساس این تکنولوژی صفحه نمایش تا حدی روشن می‌شود که اجازه دید برای برای نشان دادن آیکون ها را بدهد. بنابراین در این حالت نسبت به حالتی که تمام صفحه نمایش روشن کند مصرف باتری زیادی را صرفه‌جویی می کند.‌

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.