آیفون ۱۳ از قابلیت حمایت از ارتباطات ماهواره‌ای برخوردار خواهد شد

آیفون ۱۳ از قابلیت حمایت از ارتباطات ماهواره‌ای برخوردار خواهد شد

تحلیل گر صاحب نام اپل مینگ چیکو می گوید که آیفون ۱۳ دارای توانایی هایی می باشد که بر اساس آن می‌تواند از ارتباطات ماهواره ای استفاده کند که به دلیل استفاده از چیپ های ویژه و سفارشی شده در این وسیله می باشد. مینگ چیکو به سهام داران اپل می نویسد بیان می دارد که چیپ Qualcomm X60 ساخته کوالکام پیش‌بینی می‌شود اپل آن را در مدل های آیفون ۱۳ به کار ببرد می‌تواند ارتباطات ماهواره‌ای در مدارهای پایین را حمایت کند.

او در این مورد بیان می‌کند که همکاری های جدید میان شرکت کوالکام با شرکت ماهواره ای گلوب استار چنین امکانی را فراهم آورده است. در این مورد پیش بینی می کند که اپل در ارتباط با این توانایی جدید می تواند مدل های بیزینسی مختلفی را برای کاربر ارائه دهد. او در این مورد آشکار می سازد که ساده‌ترین سناریو برای اپل این خواهد بود که اگر کاربر با شرکت قرارداد ببندد و ثبت نام کند می تواند به طور مستقیم با سرویس های ماهواره ای این شرکت از طریق آیفون ۱۳ ارتباط برقرار کند.

اگر این گزارش صحیح باشد البته این اولین گوشی همراهی نیست که می‌تواند ارتباطات ماهواره ای را حمایت کند. اما اولین مدل مین استریم می‌باشد که در این مورد قادر به چنین کاری خواهد بود. مینگ چیکو می‌گوید  که در حال حاضر اپل برای اینکه چنین ارتباطی برقرار شود احتیاج به یک دسته‌ای از آنتن های خاص و تکنولوژی ویژه در آیفون های جدید دارد که متفاوت است با آنتن های ال تی ای و ۵ جی می باشد.

بیشتر تلفن های ماهواره ای از طراحی شبیه به نوکیا های قدیمی برخوردار هستند و دارای یک آنتن فیزیکی کاملاً مشخص در قسمت بالای خود می باشند که می توانند سیگنال های ماهواره را دریافت کنند. مینگ چیکو در این مورد عقیده دارد که این اولین گام اپل به سمت این تکنولوژی می باشد و آیفون ۱۳ می تواند تجربه های کاربر را برای وارد شدن به محصول های جدید از این طریق فراهم کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.