آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس ۲۰ درصد سریع تر از آیفون ۱۱ پرو هستند

آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس ۲۰ درصد سریع تر از آیفون ۱۱ پرو هستند

 بنچمارک های اولیه برای آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس نشان می دهد که امتیاز گیگ بنچ نسبت به نسل قبلی ۲۰ درصد افزایش عملکرد دارد. آیفون ۱۲ از چیپ A14 بهره می برد که دارای ۶ هسته برای CPU و ۴ هسته برای GPU می باشد.

اپل در طی کنفرانس های اسپید خود ادعا نمود که آیفون ۱۲ نسبت به سایر گوشی های همراه هوشمند ۵۰ درصد افزایش عملکرد دارد. نتایج حاصل از گیگ بنچ نشان می دهد که اپل هر ساله عملکرد محصولات خود را ۲۰ درصد افزایش می دهد.

ذکر این نکته لازم است که امتیاز های بنچمارک به عوامل مختلفی بستگی دارد که می تواند نتیجه را تغییر دهد. عواملی مانند درصد شارژ گوشی، اپ های در حال اجرا در پس زمینه می توانند در امتیاز ها تاثیر بگذارند. نتایج حاصل از یک بنچمارک امتیاز تک هسته ای را ۱۶۱۳ و چند هسته ای را ۴۰۷۶ نشان می دهد. اگر نتایج را آیفون ۱۱ مقایسه کنیم که امتیاز ۱۳۴۳ را برای پردازش های تک هسته ای و ۳۴۷۸ را برای چند هسته ای نشان می دهد افزایش ۲۰ درصدی عملکرد قابل مشاهده است.

البته هنوز فروش مدل های  آیفون ۱۲ شروع نشده است تا بنچمارک ها به صورت واقعی و توسط افراد متخصص صورت گیرد تا بشود به امتیاز های واقعی دست یافت، بنابر این تا زمانی که فروش آیفون های جدید شروع نشده می توان به این بنچمارک های اولیه که با کمی تردید نگاه کرد.

لازم به ذکر است پیش سفارش مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو در روز جمعه ۱۶ اکتبر آغاز می شود و در تاریخ ۲۳ اکتبر سفارشات آماده ارسال خواهند بود. مدل های آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس در تاریخ ۶ اکتبر آماده پیش سفارش می باشند و در تاریخ ۶ نوامبر سفارشات ارسال خواهند شد.

منبع

1 نظر در مورد “آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس ۲۰ درصد سریع تر از آیفون ۱۱ پرو هستند

  1. اشتراک ها: بر اساس مدارک منتشر شده باتری آیفون ۱۲ پرو مکس کوچکتر از باتری آیفون ۱۱  پرو مکس می باشد | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.