آیفون ۱۲ پرفروش ترین گوشی همراه ۵G در ماه اکتبر شناخته شد

آیفون ۱۲ پرفروش ترین گوشی همراه ۵G در ماه اکتبر شناخته شد

آیفون ۱۲ محبوب ترین گوشی همراه ۵G  در سطح جهان در ماه اکتبر شناخته شد. این رتبه بندی بر اساس نتایج حاصل از موسسه پژوهشی Counterpoint بود که نشان دهنده میزان فروش گوشی های همراه در ماه اکتبر می باشد.

آغاز فروش مدل های آیفون ۱۲و آیفون ۱۲ پرو در ماه اکتبر به اپل زمان کافی برای رسیدن به حد ماکزیمم فروش در آن ماه مشخص را نداد. اما داده های حاصل از موسسه پژوهشی Counterpoint نشان می‌دهد که علی‌رغم این مدت کم دو هفته ای آیفون ۱۲ توانست بازار ۵G را در دست خود بگیرد.

از لحاظ میزان سهم فروش در ماه اکتبر آیفون ۱۲ با ۱۶ درصد فروش توانست مقام اول را برای گوشی‌های مجهز به ۵G به دست بیاورد و در مقام دوم آیفون ۱۲ پرو قرار گرفت که توانست ۸ درصد سهم فروش بازار را در این مورد از آن خود کند. نزدیکترین رقیب اپل در این مورد سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا ۵G بود که در این ماه تنها توانست چهار درصد سهم فروش را به دست بیاورد.

از طرف دیگر شرکت Counterpoint می‌گوید که میزان بالای فروش آیفون ۱۲ این گوشی همراه را به عنوان ۱۰ گوشی پرفروش ۵G که در بین ژانویه و اکتبر فروخته شده است نیز در مقام هفتم جای می دهد.

تحلیل گران عقیده دارند که میزان بالای فروش آیفون ۱۲ به چند عامل می تواند مربوط باشد. عواملی نظیر افزایش تقاضای جهانی برای ارتقا به تکنولوژی پر سرعت ۵G و همین طور عامل مهم دیگری مانند تبلیغات قوی حاصل از شبکه های مخابراتی در ایالات متحده در این ماه باعث افزایش قابل توجه تقاضا برای فروش مدل های ۵G شده است.

این افزایش تقاضا تا جایی است که در حال حاضر میزان ورودی تقاضا برای تکنولوژی ۵G در شبکه های مخابراتی آمریکا از پنج درصد در ماه سپتامبر به ۱۲ درصد در ماه اکتبر افزایش داده است. بر اساس شایعات اپل در حال ساخت مودم  mmWave AiP 5G ساخت خود می باشد که می تواند جایگزین مودم کنونی ۵G ساخت شرکت کوالکام برای مدل های آینده آیفون باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *