آیفون ۱۲ نسبت به آیفون ۱۱ به مرور زمان ارزش خود را کمتر از دست داده است

آیفون ۱۲ نسبت به آیفون ۱۱ به مرور زمان ارزش خود را کمتر از دست داده است

بر اساس گزارش حاصل از مرکز تحقیقاتی SellCell مدل های آیفون ۱۲ نسبت به مدل های آیفون ۱۱ پس از گذشت پریود زمانی مشابه ارزش خود را توانسته‌اند بیشتر حفظ کنند. در این مورد باید گفت که مدل های آیفون ۱۲ شش ماه پس از رونمایی ۳۴.۵ درصد از ارزش خود را از دست داده اند، در حالتی که در پریود زمانی بعد از زمان رونمایی آیفون ۱۱، مدل های آیفون ۱۱ پلاس ۴۳.۸ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

این بدان معنی است که مدل های آیفون ۱۲ در حال حاضر آیه ۹.۳ درصد بهتر از مدل های آیفون ۱۱ در طی یک دوره شش ماهه پس از توانسته اند ارزش خود را بیشتر حفظ کنند. اگرچه همزمان با رونمایی مدل های آیفون ۱۲ مدل های آیفون ۱۱ هشت درصد از ارزش خود را در طی سه ماه دست دادند و ۱۰ درصد از ارزش خود را در طی ۹ ماه از دست دادند، اما باید گفت که مدل های ارزش آیفون ۱۱ همچنان در حد ثابتی در حال کاهش می‌باشند.

در این مورد باید گفت در طی یک دوره ۲۱ ماهه از زمان رونمایی آیفون ۱۱ هنوز در میان سایر مدل‌های این سری بهترین عملکرد را دارا است و تنها ۴۹.۱ ارزش خود را از دست داده است. اما مدل های آیفون ۱۱ پرو در این مورد ۵۶  درصد ارزش خود را در طی دوره ۲۱ ماه از زمان رونمایی از دست داده‌اند.

در میان مدل های آیفون ۱۲، طبق نتایج حاصل از این تحقیق مدل آیفون ۱۲ مینی بیشتر از سایر مدل ها ارزش خود را به مقدار ۴۱ درصد در طی یک دوره شش ماهه از داد.  علاوه بر این تحقیق اخیر نشان می دهد که مدل های سری  آیفون ۱۱ و آیفون ۱۲ بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از ارزش خود را در چهار هفته اول رونمایی به طور متوسط از دست داده‌اند.

اما در مقایسه با سایر برندها این تحقیق نشان می‌دهد که آیفون هنوز بهترین گوشی همراه از لحاظ حفظ ارزش به مرور زمان می باشد به عنوان مثال آزمایشات قبلی نشان داد که آیفون ۱۲ ‌توانست ارزش خود را ۲۰ درصد بهتر از گوشی گلکسی اس ۲۱ حفظ کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.