آیفون ۱۲: آیا دوربین ها به فن آوری های پیشرفته تری مجهز خواهند شد؟

آیفون ۱۲: آیا دوربین ها به فن آوری های پیشرفته تری مجهز خواهند شد؟

اپل همیشه سعی می‌کند با هر آیفون جدیدی ویژگی های جدید و پیشرفته ای به دوربین های آیفون اضافه کند و امسال نیز پیش بینی می شود که دوربین آیفون های امسال مجهز به حس گر لیدار (LiDAR) بشود. این حس گر قبلا در آی پد پرو ۲۰۲۰ عرضه شدو جای تعجب ندارد که این ویژگی را در آیفون های سال اخیر نیز ببینیم.

حس گر لیدار به دوربین توانایی می دهد تا با دقت بالایی فاصله و عمق را تشخیص دهد که این امرباعث بهبود بخشیدن و زیبایی بیشتر تصویر های سلفی می شود. همین طور این حس گر می تواند اطلاعات لازم برای اپلیکیشن هایی که با واقعیت مجازی کار می کنند بکار آید.

منابع و شایعات معتبر می گویند که حس گر لیدار به احتمال زیاد در مدل های پیشرفته سری آیفون ۱۲ نظیر آیفون۱۲ پرو و آیفون۱۲ پرو مکس دیده خواهد شد. اما مدل های پایه نظیر آیفون ۱۲ به این ویژگی مجهز نخواهد بود.

همینطور آنچه از تصاویر حاصل از نشت های اطلاعاتی معتبر دیده می شود آیفون ۱۲ پرو مجهز یه ۴ لنز پشتی خواهد بود. سه لنز کاملا مشابه با آنچه در آیفون ۱۱ پرو دیده می شود و لنز چهارمی که دارای حسگر لیدار می باشد. مشابه آنچه در آی پد پرو ۲۰۲۰ دیدیم.


قبل از آنکه شایعات مربوط از حس گر لیدار بیرون آید، خبرهایی مبنی بر استفاده از دوربین سه بعدی مجهز به لیزر در آیفون های امسال شنیده می شد. یکی از این منابع ادعا کرد که آیفونهای ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس دارای سه لنز پشتی خواهد بود که یکی از آنها مربوط به دوربین با حس گر سه بعدی می شود و آیفون های پایه  فقط دارای دو دوبین پشتی می باشند که یکی از آنها حس گر سه بعدی را حمایت می‌کند.

این در حالی است که بعضی منابع دیگر بیان می‌کنند آیفون های جدید مجهز به دوربین های پشتی ۶۴ مگا پیکسلی خواهند بود. و آیفونپرو مکس همچنین به حس گر پیشرفته ثبات تصویر مجهز می شود که قادر است در صورت تکان های احتمالی دوربین از مات شدن تصاویر جلوگیری کند.

علاوه بر این برخی نشت های اطلاعاتی حاکیاز آن است که آیفون مکس پرو مجهز به حس گر پیشرفته اچ دی آر (HDR) خواهد بود که برای عکس برداری در محیط های کم نور بسیار موثر است، و به این مجموعه یک ویژگی زوم نوری سه برابر (۳x) اضافه خواهد شد.

1 نظر در مورد “آیفون ۱۲: آیا دوربین ها به فن آوری های پیشرفته تری مجهز خواهند شد؟

  1. اشتراک ها: ساخت لنز دوربین های آیفون ۱۲ با مشکل کنترل کیفیت مواجه است اما این زمان رونمایی را تغییر نمی دهد | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *