آیفون ها و مک های آینده ممکن است در حالتی که کاربر نگاهش را از صفحه بر می دارد به طور خودکار به حالت کم مصرف بروند

آیفون ها و مک های آینده ممکن است در حالتی که کاربر نگاهش را از صفحه بر می دارد به طور خودکار به حالت کم مصرف بروند

بر اساس گزارش های جدید اپل در حال بررسی و تحقیق برای استفاده از نوعی تکنولوژی تشخیص نگاه می باشد که از طریق آن با بکارگیری حس گر های ویژه در وسیله های مختلف نظیر مک بوک و آیفون بتواند زمانی را که کاربر نگاهش  از صفحه بر می دارد تشخیص دهند و به طور خودکار وارد مرحله کم مصرف و یا به اصطلاح پاور داون شوند.

وسیله های اپل از قبل دارای سیستم صرفه جویی باتری می باشند که به طرق مختلف با خاموش کردن صفحه و همینطور کم کردن نور آن می تواند تا حد زیادی در مصرف باتری وسیله صرفه جویی کند. به عنوان مثال اگر شما صفحه نمایشگر وسیله را برای زمان مشخصی لمس نکنید و همینطور با سیری از صحبت نکنید وسیله به طور خودکار به مرحله پاور دان یا کم مصرف می رود.

اما اپل می‌خواهد پا را از این پیشتر بگذارد و با اعمال حس گرهای ویژه ای باعث شود تا وسیله زودتر از از این زمان متوجه آن شود که کاربر در حال استفاده از وسیله نمی باشد. بنابراین وسیله در مدت زمان کوتاه تری می‌تواند وارد مرحله پاور دان شده و در مصرف باتری صرفه جویی زیادی می شود.

بر اساس پتنت جدیدی که تحت عنوان “سیستم تشخیص نگاه” نام گرفته است وسیله دارای تکنولوژی خواهد شد که می تواند با هوشمندی بیشتری تشخیص دهد که کاربر از آن استفاده نمی‌کند و نحوه برخورد آنها با وسیله چگونه است و بر اساس آن واکنش لازم را ارائه نماید. البته اعمال این تکنولوژی به ویژه می‌تواند در مصرف باتری صرفه جویی زیادی را موجب شود.

اما اپل همچنین در این مورد بیان می‌کند که مزایای دیگری نیز استفاده از این ویژگی دارد که یکی از آنها آن است که وسیله هر چقدر که زودتر به مرحله پاور دان و یا کم‌ مصرف برود دوام وسیله نیز به دلیل سیستم خنک کنندگی بهتر بالا خواهد رفت. بنابراین وسیله از این طریق هوشمندتر شده و می‌تواند نسبت به شرایط موجود در واکنش سریع تر نشان دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.