آیفون های آینده ممکن است زمان تمام شدن باتری را پیش بینی کنند و پیام هشدار بفرستند

آیفون های آینده ممکن است زمان تمام شدن باتری را پیش بینی کنند و پیام هشدار بفرستند

اپل قصد دارد که آیفون های آینده را طوری بسازد که بتواند قبل از آن که شارژ آنها تمام شود زمان باقی مانده تا تمام شدن شارژ را تخمین زده و آن را به صورت پیام هشدار بر روی صفحه نشان دهد.

در حال حاضر هر آیفون وقتی که باتری در حال تمام شدن باشد و از یک حد مشخص کمتر بشود این پیام هشداری را نشان دهد، اما اپل قصد دارد که این ویژگی را با کمی جزئیات بیشتر و توانایی های بیشتری همراه سازد.

پتنت جدیدی که توسط اپل به ثبت رسیده است تحت عنوان وسیله  پیام هوشمند برای نوتیفیکیشن شارژ نامگذاری شده است. به طور معمول وقتی که میزان باتری از حد مشخصی کمتر شود محصول الکترونیک به کاربر اطلاع از طریق ارسال و نشان دادن پیام هایی مانند میزان باتری پایین و یا به صورت تصویری و یا حتی به صورت پیام های شنیداری قابل سفارشی شدن است.

ممکن است شما نخواهید چنین پیام را دریافت کنید اما کاملا مشخص است که همچین هشداری می تواند به شما کمک کند نسبت به شارژ باتری خود اقدام کنید. در هنگام باتری پایین آیفون به صورت خودکار وارد مود مصرف پایین می شود که بتواند میزان مصرف باتری را کاهش دهد و با قطع برخی از عملکرد های غیر ضروری می تواند باتری در زمان بیشتری دوام پیدا کند.

اما آنچه که اپل می‌گویند این است که برخی اوقات پیش می آید که کاربران و مشتریان فراموش می کنند که آیفون خود را در شب هنگام شارژ نموده و در هنگام صبح و خارج شدن از خانه و رفتن به سرکار نیز وقت کافی برای شارژ وجود ندارد.

از این قرار است که اپل می‌خواهد از قرار گرفتن کاربران در چنین موقعیتی جلوگیری بکند و در این پتنت جدید در ارتباط با آن جزئیات بیشتری را ارائه می‌دهد. در این مورد به صورت ساده می گوید که آیفون های آینده از پیش تشخیص می دهند که چه زمانی ممکن است که شما در موقعیت میزان باتری پایین قرار بگیرید و از این لحاظ شما دیگر وقت کافی خواهید داشت تا بتوانید در زمان مورد نظر اقدامی نسبت به شارژ آیفون خود بکنید

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *