آیفون های آینده ممکن است بتوانند درجه حرارت بدن را اندازه گیری کنند

آیفون های آینده ممکن است بتوانند درجه حرارت بدن را اندازه گیری کنند

بر اساس گزارشات اپل در حال تحقیق و بررسی بر روی نوعی تکنولوژی دوربین می باشد که اجازه می دهد یک تصویر گرفته شده توسط آیفون مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته تا دمای شئ مورد عکسبرداری را مشخص کند.

لازم به ذکر است که اپل واچ وسیله ایست که بیشتر متمرکز بر این ویژگی ها و خصوصیات سلامتی و فاکتورهای پزشکی می باشد، اما پتنت تجدیدی که اخیراً به ثبت رسیده است نشان می دهد که وسیله هایی مانند آیفون و آیپد نیز پتانسیل این را دارند که بتوانند نقش مونیتورینگ فاکتور های سلامتی کاربر را ایفا کنند.

وطایق این پتنت این تکنولوژی متکی بر استفاده از یک اتصال یک بخش اضافی و عمل نرم‌افزاری پردازش دیتای تصویر می باشد که بتواند بر اساس آن درجه حرارت شئ عکسبرداری شده را اندازه‌گیری کند. در مورد اپل مثال هایی را برای استفاده از این تکنولوژی ارائه می دهد که مهم ترین آنها استفاده از این ویژگی برای اندازه گیری درجه حرارت بدن با استفاده از یک آیفون می باشد.

اپل می‌گوید اتصال این وسیله به آیفون می تواند گوشی همراه را تبدیل به وسیله اندازه گیری درجه حرارت کند. این وسیله قابل اتصال به آیفون مطابق با آنچه که در این پتنت ذکر شده است تحت نام سیستم لنز اولوکلیپ Olloclip lens systems نام‌گذاری شده است.  اشاره می شود که کاربر می‌تواند این وسیله را به طور موقت و در هنگامی که می‌خواهد از آن برای اندازه گیری درجه حرارت استفاده کند به آیفون خود متصل کند.

به عنوان مثال اپل می‌گوید که این بخش اضافی قابل اتصال می‌تواند تنها در حد یک فریم باشد که در اطراف دوربین متصل خواهد شد. در این مورد اپل با گرفتن یک سری از تصاویر در درجه حرارت های مختلف توضیح می‌دهد که چطور استفاده از این وسیله اضافی می تواند درجه حرارت  شی مورد عکاسی را در هر تصویر نشان دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.