آیفون های آینده احتمالا با پیش پردازش فایل های ویدئویی توسط حس گرهای تصویری باعث کوچک تر شدن حجم فایل و کاهش مصرف باتری می شوند

آیفون های آینده احتمالا با پیش پردازش فایل های ویدئویی توسط  حس گرهای تصویری باعث کوچک تر شدن حجم فایل و کاهش مصرف باتری می شوند

اپل در حال پیدا کردن راه کاری است که بتوان با پردازش ویدئو قبل از ذخیره  فایل  ویدئویی توسط حس گر های تصویری بتوان فایل های ویدئویی را با کیفیت بالا ولی با حجم کمتر ذخیره نمود. این کار در عین حال به کاهش صرف انرژی توسط پردازشگر و مصرف باتری خواهد انجامید.

در حال حاضر دوربین ها در آیفون و آیپد دارای حس گر تصویری می باشند که تمام نوری را که دریافت می کنند را پردازش می کنند. این دیتای تصویری سپس به یک پردازش گر منتقل می شود که از آن یک تصویر یا فریم می سازد. این گونه پردازش ها توسط پردازش گر اصلی CPU وسیله صورت می گیرد که عموما انرژی زیادی از CPU را مصرف می کند و در نهایت مصرف باتری را نیز افزایش می دهد.

اما در سند ثبت ابداعی جدیدی که توسط اپل منتشر شده است به راه کاری اشاره می کند از طریق آن فقط آن قسمت از تصاویری از یک ویدئو پردازش می شوند که با فریم قبلی یکی نباشند. این راه کار اگر عملی شود می تواند عمل پردازش ویدئویی را به طور موثری کاهش دهد.

دوربین های رایج دارای حس گر هایی هستند که تمام نور بر آمده از تصویر را دریافت و مستقل می کنند. هر فریم تصویری دارای  اطلاعات همه پیکسل ها است. دارا بودن اطلاعات همه پیکسل ها معمولا در مرحله پردازش حجم و مصرف انرژی را در CPU و باتری افزایش می دهد.

همزمان با افزایش کیفیت و تکنولوژی دوربین ها در آیفون و تمایل کاربران برای تصویر برداری های طولانی تر حجم دیتا های پردازش شده نیز افزایش یافته است. فریم هایی که دیتا بیشتری با خود حمل می کنند به ظرفیت سخت افزاری بیشتری و توان مصرف باتری بالاتری نیازمند اند به همین دلیل است که اپل سعی دارد با بکارگیری راه کارهای جدید در این مورد نیز از مصرف باتری و پردازش CPU بکاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.